Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Lenovo ThinkSystem ST50 v2 - BIOS frissítés hiba

Collapse
X
 
  • Filter
  • Idő
  • Show
Clear All
new posts

  • Lenovo ThinkSystem ST50 v2 - BIOS frissítés hiba

    Van egy ThinkSystem ST50 v2 szerverem innen. Sajnos nem sok tapasztalatom van ezzel a márkával/modellel kapcsolatban.

    A Windows Server 2022 telepítése után nem tudtam frissíteni néhány nem telepített illesztőprogramot és a rendszer firmware-t.​ Elindult a BIOS frissítés, de nem futott le, látszólag megállt. Majd a kövtekező szerver indulás után nem indul a szerver, megáll a bootolásnál a köv. hibaüzenettel:

    "Can not find or load Rom image!! System will shut down after 5s ..." - majd magától újraindul és újra megjelenik ez a hibaüzenet és újraindul végtelen ciklusban.

    Találkoztatok már ilyennel?

  • #2
    Ezen a szerveren nincs szervíz processzor, nincs BMC, így nincs BIOS recovery sem. Ha bármi miatt sikertelen a BIOS frissítés, akkor tudomásom szerint "brick" lett az alaplap és cserélni kell.

    Esetleg megpróbálhatod törölni a CMOS-t kétféleképpen:
    1. Van egy CMOS clear jumper az alaplapon, kb. a front ventillátor alatt: CLR_CMOS A jumpert (kikapcsolt állapotban, tápkábel kihúzva!) áthelyezve bekapcsolod a gépet, majd kb. 10 mp. múlva pittyegni kezd, akkor újra kikapcsolod (majd tápkábel kihúz) és visszaállítod a jumpert az eredeti állásba.
    2. A CMOS gombakkut eltávolítod vagy 10 mp.-re (szintén kikapcsolt állapotban, áramtalanítva)
    De tudomásom szerint ezek nem fogják megoldani a problémát, de meg lehet próbálni.

    Comment


    • #3
      Köszi! Sajnos ez nem oldotta meg a problémát, teljesen halott a szerver, egyáltalán nem bootol már.

      Szervíz-ticketet nyitottam a Lenovo weboldalon, már vissza is igazolta a Lenovo, hogy szállítja a cserealkatrészt, amely várhatóan a csere alaplap.
      Az alaplapot a magyar szervízmérnöknek szállítja, aki hozza magával és a helyszínen kicseréli.

      Dear ....,
      Thank you for contacting Lenovo Technical Support.
      We have received your request for assistance for:
      Machine Type : 7D8J
      Serial #: J700....
      Case Number # 3000.... has been created for this service case.

      Comment


      • #4
        A Lenovo szerviz technikus a helyszínen szakszerűen cseréli az alaplapot és jó ötlet megkérni, hogy frissítse a BIOS-t, illetve legyen ott a BIOS frissítésnél.

        Az első legfontosabb, hogy kizárólag pendrive-ról UEFI módban szabad BIOS-t frissíteni, Windows alól nem szabad!

        Le kell tölteni az aktuális BIOS-t: lnvgy_fw_uefi_toe108c-2.10_anyos_32-64 és kiírni a pendrive-ra a SHELL könyvtár teljes tartalmát (a gyökérben a startup.nsh fájl legyen és oda kell másolni a TOE108C_ST50v2_16MB.ROM fájlt is, ami maga BIOS fájl.)

        A pendrive bedugva, újraindítani a szervert és bootolni róla UEFI módban. Automatikusan elindul a BIOS frissítés és sikeresen le is folyik.

        Comment


        • #5
          A héten már kicserélte a szakszervíz az alaplapot, de a bios firmware frissítéssel megszenvedett a szervízes kollega, végül úgy hagytuk.
          A szervízes kollega elmondása szerint a frissítés valóban az általad leírtak szerint nagyon gyorsan meg lehet valósítani, de ennél az alaplapnál állandóan hibával állt ki és nem lehetett elvégezni.
          Talán az lehetett a gond, hogy az új alaplap bios verziószáma magasabb volt, mint amit telepíteni kellett volna.
          Ennek okán nem is erőltettük a bios downgrade-jét, a win 2019 simán felment és a hardver eszközöket is felismerte.
          Ezzel is volt egy kis gond, ami abból fakadt, hogy a Lenovo honlapjáról letöltött legfrissebb driverek nem minden esetben voltak jók, egyes drivereket az intel-től, vagy az nvidia-tól kellett letölteni, de végül is megoldódott, a szerver tökéletesen működik.

          Comment

          Working...
          X