Vissza   Szerver Fórum > Kapcsolódó témák > A szerver világ hírei

A szerver világ hírei Itt megbeszélhetjük azokat a híreket, melyek érdekesek számunkra

Válaszol

Téma eszközök Megjelenítési módok

A SUN eltűnhet a süllyesztőben
Régi 2009-03-24, 09:27
Kefe logója
Kefe Kefe nem elérhető
ENTER gomb nyomó

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 157
Kefe elindult a közkedveltség útján
Alapbeállítás A SUN eltűnhet a süllyesztőben

A hwsw cikke szerint immár tény, hogy az IBM bekebelezi a SUN-t. Egy kis részlet a cikkből:
Idézet:
...amennyiben ugyanis az IBM vásárolná meg a céget, az valószínűleg a vállalat nagy részének végét is jelenti egyúttal. A Sunnak alig van ugyanis olyan termékvonala, melynek nincs IBM-es megfelelője, kezdve a SPARC/Solaris üzleti kritikus gépektől az x86-os tömegszervereken és HPC-megoldásokon át a merevlemezes és szalagos tárolókig, infrastrukturális és alkalmazásszoftverekig.
...
Az IBM minden bizonnyal leginkább piacot, technológiát valamint némi fejlesztői erőforrást vásárolna, és középtávon a Sun jelenlegi termékkínálatának nagy részét valószínűleg megszüntetné vagy beolvasztaná saját portfóliójába.
Én is azt látom logikusnak, hogy egész egyszerüen piacot vesz az IBM.
Nagyon kíváncsi vagyok, hogy megtartja-e, vagy kisöpri a SUN x86-os szerver vonalát. Jóknak tartom a SUN szervereket és kár lenne értük.
Kiváncsi lennék, hogy látják a jövőt a sunshop.hu-nál.

Régi 2009-03-24, 10:51
Nic logója
Nic Nic nem elérhető
Matek prof

Összes hozzászólás: 44
Nic hamarosan elismert lesz
Alapbeállítás

Inkább a Solaris és SPARC platformok érdekelnek. Nem vagyok biztos abban, hogy ezeknek a továbbfejlesztése prioritás lesz az IBM-nél. Kicsit pikáns továbbá, hogy Solarist értékesít már a HP is, néhány ProLiant verzió Solaris installal is kapható.
Válaszol idézettel

Régi 2009-03-26, 21:54
mico mico nem elérhető
Új tag

Összes hozzászólás: 7
mico elindult a közkedveltség útján
Alapbeállítás

Sziasztok!

Nem szabad elfelejteni, hogy a híresztelések még mindig csak egy forrásból érkeztek. Az, hogy mindenki hallgat, szerintem teljesen érthető, ha a hír nem igaz, a Sun nem fog cáfolni, mert akkor legközelebb a hallgatás már mást jelentene, illetve nem tenne jót a kavargó érzelmeknek egy gyors cáfolat (lásd: tőzsde). Ahogy Michael Dell is mondta, az IBM nem cáfol meg egy ilyen hírt, mert napról napra nyerhetnek a versenytársak a Sun kárára (ha épp Sun és IBM szoftver közt kellene döntened a napokban és szoros a verseny - melyiket? van ilyen).

Azt sem szabad elfelejteni, hogy az internet jó ideje attól hangos, hogy a Sun-nak nem megy jól, a befektetők elégedetlenek Schwartz-al és a hülyeségeivel. Hoppá, milyen befektetők? A nagyhangú kispénzűek. A nagybefektetők köszönik, egyelőre bizakodóak, majd ha nem tetszik nekik, tudni fogunk róla. A nagyobb tulajdonosok egyébként kisebb-nagyobb arányban ugyanazok a bankok és alapkezelők mindkét cég, de mondhatjuk azt, hogy minden Silicon Valley cég esetében (tessék ellenőrizni a Yahoo Finance-en). Szerintem ők akkor nyomnák egy ilyen irányba a Sun-t, ha azt remélnék, hogy attól az egész iparág egy kicsit fellendül, mert ennyire nem akarhatják a 10 dollárjukat papíronként.

Másrészről viszont tényleg lassan érnek be Schwartz dolgai, bár szép lassan alakul... Az új storage appliance vonallal pl. rögtön összeállt a kép OpenSolaris, ZFS, SSD témában. Aki még emlékszik, most már azt is tudja, miért akarta annyira beperelni a NetApp a Sun-t. De hiába haladnak a dolgok egyrészről, másrészről viszont a Sun a többieknél is nagyobbat bukott a pénzügyi válságon (tradicionálisan erős wall street-i szereplő). A dolog vége borzalmas piaci kapitalizáció, szinte bagóért meg lehet venni egy céget, akinek (egyes korábbi esetektől eltérően) a kiváló R&D mellett még bevétele is van.

A Sun saját blogjáról törölték az ide vonatkozó hozzászólásokat, de elkaptam néhányat, az első reakció az volt, hogy valami tőzsdehuszár szórakozik, hogy egy kis pénzt keressen, vagy hogy ezzel akarják elterelni a figyelmet az aznapi cloud bejelentésről. Bármi lehet.

Azt szerintem el lehet felejteni, hogy ha az IBM felvásárolja a Sun-t, akkor majd szépen integrálják a céget, optimalizálják a működést, levágják a felesleget és mindenki boldog lesz. Minek? Szerverük nekik is van, x86 vonalat meg pár éve a kínaiaknak kótyavetélték, most mit akarnának. Storage vonalon a Sun és az IBM egy rakás cuccát ugyanaz az OEM készíti, másik vonalon viszont ott az új Sun Open Storage, az IBM viszont NetApp-ot árul (ez már érdekesebb). MySQL... ettől lehet, hogy gutaütést kapnak néhányan a DB2 sales-nél, kérdés, mennyit ér? Itt a magyarországi IT iparból tudjuk, hogy könnyen tud valaki 1000 Ft kárt csinálni másnak úgy, hogy ő maga csak 2 forintot keres (magyarul értelmetlenül), lehet, hogy itt is ez van?

Tehát szerintem a legvalószínűbb forgatókönyv, ha bármilyen felvásárlásra sor kerül, hogy szépen kicsontozzák a céget, viszik, ami vihető, aztán hagyják megrohadni. Lesz egy Java-juk, talán viszik a ZFS-t, ilyesmi... a többit felírják a Digital, Cray, SGI mellé.

Nekem egy túró rudim bánja, ha felvásárolják (ebben fogadtam)
Válaszol idézettel

Régi 2009-03-27, 10:15
Nic logója
Nic Nic nem elérhető
Matek prof

Összes hozzászólás: 44
Nic hamarosan elismert lesz
Alapbeállítás

Lehet hogy bukod a turó rudit az Intel CEO nyilatkozata alapján.

Azt mondja, hogy az Intelt is megkereste a SUN meg más vállalatokat is a potenciális felvásárlással kapcsolatban. Igazad van, hogy a jelenlegi SUN kapitalizáció nevetségesen alacsony (persze más vállalatoké is, de ez nem segít a SUN-on) emiatt most igazán "olcsón" meg lehet venni.

A Solarisra és a SPARCra EOL-t (End Of Life) jósol Paul Otellini ha megtörténik az akvizíció
Válaszol idézettel

Régi 2009-03-27, 14:39
Kefe logója
Kefe Kefe nem elérhető
ENTER gomb nyomó

Összes hozzászólás: 157
Kefe elindult a közkedveltség útján
Alapbeállítás

Idézet:
Nic eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Lehet hogy bukod a turó rudit az Intel CEO nyilatkozata alapján.

Azt mondja, hogy az Intelt is megkereste a SUN meg más vállalatokat is a potenciális felvásárlással kapcsolatban. Igazad van, hogy a jelenlegi SUN kapitalizáció nevetségesen alacsony (persze más vállalatoké is, de ez nem segít a SUN-on) emiatt most igazán "olcsón" meg lehet venni.

A Solarisra és a SPARCra EOL-t (End Of Life) jósol Paul Otellini ha megtörténik az akvizíció
A fenti cikkben inkább csak feltételezésekről, találgatásokról, mintsem tényekről van szó.
Az egyedüli tény talán csak az, hogy a SUN éppen eladó.

Régi 2009-03-31, 12:38
mico mico nem elérhető
Új tag

Összes hozzászólás: 7
mico elindult a közkedveltség útján
Alapbeállítás

akar meg fogadni valaki?
Válaszol idézettel

Régi 2009-04-01, 20:21
dJw_ dJw_ nem elérhető
Új tag

Összes hozzászólás: 15
dJw_ elindult a közkedveltség útján
Üzenetküldés Skype™-on keresztül dJw_ részére
Alapbeállítás

nem feltétlenül dobja ki az IBM, amit vett... még az is előfordulhat, hogy egy zsák dolgot megtart, mert esetleg versenyképesebb a sajátjánál vagy olyan felhasználói bázisa van...
Válaszol idézettel

Cisco
Régi 2009-04-01, 20:44
TLoF TLoF nem elérhető
Új tag

Összes hozzászólás: 18
TLoF elindult a közkedveltség útján
Alapbeállítás Cisco

Szerintem a legjobban a Sun a Cisco általi felvásárlással járna. A cisco -nak van pénze, ellenben nincs szerver technológiája, tehát nem dobna ki semmit. Amit hallani olvasni lehet a neten, a két cég belső elvei hasonlóak, és a sun komoly darabot jelentene a cisconak, tehát az ex-sun -os embereknek lenne beleszólásuk a jövőbe.
Válaszol idézettel

Régi 2009-04-04, 11:18
dJw_ dJw_ nem elérhető
Új tag

Összes hozzászólás: 15
dJw_ elindult a közkedveltség útján
Üzenetküldés Skype™-on keresztül dJw_ részére
Alapbeállítás

de a baj az, hogy megintcsak a pénz beszél... az ibm gondolom jobb ajánltatot tett.
Válaszol idézettel

Régi 2009-04-09, 06:37
Tórusz logója
Tórusz Tórusz nem elérhető
Hulahop fejlesztő

Összes hozzászólás: 19
Tórusz egyenlőre ismeretlen
Alapbeállítás

Na a deal befuccsolt, miconak igaza lehet, jöhet a turorudi. De nem azonnal!

A Sun részvények újra visszaestek (25%-ot, miután az IBM visszavonta az ajánlatát), jöhet az újabb vevő-jelölt, akár a Cisco is.

A slusszpoén pedig az lesz, ha az IBM a világ legügyesebb vállalataként a visszaesett részvények miatt az eredeti ajánlatánál is lényegesen olcsóbban kapja meg a Sunt! Én erre is látok esélyt.
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
ibm, sun

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai