Közlemény

Collapse
No announcement yet.

OCZ RevoDrive3 X2 Linux driver

Collapse
X
 
  • Filter
  • Idő
  • Show
Clear All
new posts

  • OCZ RevoDrive3 X2 Linux driver

    Az OCZ elsősorban otthoni felhasználók és munkaállomásokhoz pozícionálta a RevoDrive3 X2 brutálisan gyors PCI-Express meghajtóját, ám MTBF adatai alapján simán elfér egy nem mission-critical szerverben is. Óriási bökkenő, hogy nincs hivatalos Linux támogatás, a Linux nem ismeri fel a kártyát.

    Böngésztem a hivatalos OCZ fórumokat is, de nem találtam megoldást.
    ---
    Saját SEO szkriptek: Camelpark SEO centrum

  • #2
    Ahhoz hogy beinduljon a kártya módosítani kell a linux kernelének az mvsas nevű modulját. Ehhez tudni kell, hogy a kártyán melyik Marvell csip dolgozik. Itt található egy fórum, ahol kiderül: a RevoDrive3 X2 RAID controllere: Marvell 88SE9485 A 8 portos kontroller 4 portjára van egy-egy SSD csatolva a RevoDrive kártyán.

    Ki kell olvasni a kártya pci id-jét és ezzel az id-vel módosítani az mvsas modult. A módosítás után új kernelt fordítani, és ezt követően már szépen látszódik a kártya. A kártya 4 db 60GB ssd-t tartalmaz amiket külön-külön lehet elérni. Hogy a 240GB egyben kihasználható legyen konfigurálni kell egy RAID0 tömböt amibe fel kell venni a 4 ssd meghajtót.

    Itt egy patch file-t amivel módosítani kell az mvsas modul mv_init.c file-ját:

    Kód:
    --- mv_init.c   2011-07-22 04:17:23.000000000 +0200
    +++ mv_init.c.new       2011-09-23 10:40:28.728046676 +0200
    @@ -693,6 +693,22 @@
                    .driver_data    = chip_9485,
            },
    
    + /* revodrive3 */
    +       {
    +               .vendor         = 0x1b85,
    +               .device         = 0x1041,
    +               .subvendor      = PCI_ANY_ID,
    +               .subdevice      = 0x1041,
    +               .class          = 0,
    +               .class_mask     = 0,
    +               .driver_data    = chip_9485,
    +       },
    +
    Amit tudni kell: csak pontosan ezzel a kártyával működik, mert figyeli nem csak a vendor hanem a device id-t is (és a subsystem id-ket ), ezért lehet hogy más méretű eszközzel nem működik, vagy olyannal aminek más az id-je.
    Last edited by Csutak; 2011-09-25, 13:06.

    Comment

    Working...
    X