Közlemény

Collapse
No announcement yet.

VPS-en több RAM kell?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Idő
  • Show
Clear All
new posts

  • VPS-en több RAM kell?

    VPS-en Linux szervert bérelek és upgradelni akarom a RAM-ot:

    - 256Mb garantáltról (1Gb hardlimit)
    - 512Mg garantáltra (2Gb hardlimit).

    Gyorsítani fog ez a weboldalakon amit tárolok? Már átnéztem és megpróbáltam optimalizálni a weblapjaim kódjait, ott már nem tudok gyorsítani, de így sem vagyok elégedett a weblapjaim sebességével.

  • #2
    Biztosan számít a több RAM! Az Apache (gondolom Apache?) kétszer annyi adatot tud cache-elni a memóriában, de az adatbázis motor is kétszer annyit tud gyorstárazni. Tapasztalataim alapján a VPS-ek baromira függnek a RAM mérettől, de mellette méginkább függnek a terheléstől: legtöbbször nincs garantálva, hogy hány leterhelt virtuális gép futhat a szerveren, tehát akár 100 másik ember is küzdhet ugyanazon a szerveren. A havernak 3,2ghz Xeon, 1gb RAM és 200gb HDD-s VPS mellett is olyan lassú volt a rendszere, hogy örökkévalóságig tartott még csak a login is! Neki 1gb dedikált RAM-ja votl, mégis szar volt az egész. Szerintem kérdezz rá, hogy hány virtuális gép osztozik az adott fizikai szerveren, van-e valamilyen limit. Lehet, hogy az a szűk keresztmetszet!

    Comment


    • #3
      Dinamikus, v. statikus weblap(ok)?
      Sok Flash van a site-on?
      Komolyabb CGI, Java, PHP kódok futnak?
      Milyen CMS-eket kell kiszolgálni?

      Ezeket kellene tudni a válaszhoz, hogy kell-e több RAM.
      Ha csak Apache statikus lapokat szolgál ki, talán nem is kell több RAM. De ennek gondolom manapság kicsi a valószinüsége.

      De ha Joomla, Drupal, WP-ről, vagy hasonló CMS-ről van szó, szerintem ne gondolkozz, több RAM kell!
      ---
      Saját SEO szkriptek: Camelpark SEO centrum

      Comment


      • #4
        Dinamikus, v. statikus weblap(ok)? - DINAMIKUS
        Sok Flash van a site-on? - NINCS
        Komolyabb CGI, Java, PHP kódok futnak? - PHP és JS
        Milyen CMS-eket kell kiszolgálni? - Joomla!

        Főleg Joomla! lapok, Apache, PHP és MySQL van használva.

        Comment


        • #5
          A "hardlimitet" a legtöbb a legtöbb szoftver (mysql, apache, stb.) szerintem nem képes használni! Az egyik szolgáltató definíciója ez:
          • Memória: a virtuális szerver dedikált memória mérete. Ez minden esetben rendelkezésre áll!
          • Memória hardlimit: maximális memória méret. Amennyiben többlet memóriára van szükség és a rendszer az adott időben rendelkezik memória többlettel a korlátig feltudja használni.

          Gyakorlatilag ez azt jelenti, hogy 512 Mb RAM fog rendelkezésre állni. A maradék 1,5Gb nem játszik, hacsak nem valamilyen giga scriptet futtatsz...

          Comment


          • #6
            Csutak eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Dinamikus, v. statikus weblap(ok)? - DINAMIKUS
            Sok Flash van a site-on? - NINCS
            Komolyabb CGI, Java, PHP kódok futnak? - PHP és JS
            Milyen CMS-eket kell kiszolgálni? - Joomla!

            Főleg Joomla! lapok, Apache, PHP és MySQL van használva.
            Nem kérdés, jól fog jönni a plusz RAM. Biztosan jó befektetésnek gondolom.
            ---
            Saját SEO szkriptek: Camelpark SEO centrum

            Comment


            • #7
              A plusz RAM sohasem árthat!!! Szerintem még több kéne.

              Comment


              • #8
                Csutak eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Dinamikus, v. statikus weblap(ok)? - DINAMIKUS
                Sok Flash van a site-on? - NINCS
                Komolyabb CGI, Java, PHP kódok futnak? - PHP és JS
                Milyen CMS-eket kell kiszolgálni? - Joomla!

                Főleg Joomla! lapok, Apache, PHP és MySQL van használva.
                Sokat számit azért a szerver konfiguráció is. Tehát, hogy van az apache-od beálitva, hogy épül fel a joomlás lap és a többi is.

                Nekem van olyan VPS-es ügyfelem aki 1 giga ramos vasat bérel, és webhosting szolgáltatást nyújt rajta más ügyfeleknek, és nincs vele gond.

                Az viszont tény, hogy a 256 mega az nagyon kevés, apache + mysql + php igen csak kicentizve férhet bele csak, és sokat kell küzdeni a konfigokkal.

                Comment

                Working...
                X