Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Windows SBS 2011 Aldomain kérdés...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Idő
  • Show
Clear All
new posts

  • Windows SBS 2011 Aldomain kérdés...

    Sziasztok,
    Egy számomra elég bonyolult, de számotokra szerintem egy igencsak egyszerű kérdést szeretnék feltenni. Lásd alább...
    Nagyon érdekel a szerver üzemeltetés és szerver szolgáltatások. Saját magam próbálom elsajátítani a dolgokat otthon.
    Adott egy szerver számítógép, ami router mögött van és fix ip címe: 192.168.1.10.
    A routeren be van állítva a DMZ, tehát minden kívülről kapott információt továbbít a 192.168.1.10 -re. Van saját domainem és tegyük fel hogy van fix külső ip-m is.
    pl. a remote.valami.hu cím a saját szerver gépemre mutat bárhol a világon. Ezzel sincs még semmi gond.
    Példaként megemlítem, hogy: remote.valami.hu/owa --> igy bejön a outlook web access.
    De gondolkozzunk belső hálózatba: 192.168.1.10/owa --> így is bejön az outlook web access.
    És akkor most jönne az én kérdésem. Van a routerra egy csatlakoztatott eszközöm ami fix ip-s. Pl. 192.168.1.20 -on érhető el.
    Nem tudom lényeges e, hogy ezen a címen egy weboldal jön be, természetesen az adott eszköz webes felülete.
    Hogyan tudom azt megcsinálni, hogy a 192.168.1.20 -as eszközömet az alábbi módon érjem el: remote.valami.hu/eszkoz
    vagy ugyebár belülről: 192.168.1.10/eszkoz

    Köszönöm válaszotokat.
    Zoli

  • #2
    Szerintem ezt csak úgy tudod megoldani, ha a két eszköz különböző TCP portokra konfigurálod. A szerver a 80-as porton marad, úgy ahogy van.
    Továbbra is úgy éred el, hogy

    http:// remote.valami.hu/

    Viszont a másik eszközt mondjuk a 8080 portra konfigurálod:

    http:// remote.valami.hu:8080/

    Ez a link már nem a szerverre vezet, hanem a másik eszközre.
    Ehhez persze a routeren be kell állítani a port forwarding-ot, hogy a TCP 80-as port a 192.168.1.10 IP címre, a TCP 8080-as port pedig a 192.168.1.20 IP címre mutasson.
    ---
    Saját SEO szkriptek: Camelpark SEO centrum

    Comment


    • #3
      Köszönöm

      Nagyon köszönöm a segítséget!

      Comment

      Working...
      X