Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Webszerver üzemeltetése irodából.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Idő
  • Show
Clear All
new posts

  • Webszerver üzemeltetése irodából.

    Sziasztok!

    Az irodába szeretnék egy saját szervert rakni amin a cég honlapja menne, meg 1-2 más dinamikus honlap, talán 1-2 vps. Az lenne a kérdésem hogy szerintetek ez megoldható-e, vagyis hogy tudok-e honlapokat hostolni így.
    Az internet kapcsolat csak 1Mbit-es és nem vagyok benne biztos hogy ez a sáv elég lenne egy pár honlap hostolására. A hardver része biztosan elegendő csak a sávszélességben nem vagyok biztos.
    Előre is köszi a segítséget.

  • #2
    1Mbit? Semmire sem elég.

    Remélem egyébként ez a feltöltési sebesség, azt kell nézni szerver felhasználás esetén. De az 1Mbit feltöltési sebesség mindenképpen karcsú.

    Másrészt fixIP-s a kapcsolat? Garantáltan mindíg ugyanazt a dedikált IP címet kapod az irodában? Ha ez nem valósul meg máris felejtsd el az irodai webszervert.
    ---
    Saját SEO szkriptek: Camelpark SEO centrum

    Comment


    • #3
      Az ip-t nem tudom hogy fix-e, de azt lehet kérni a szolgáltatótól, nem? Mekkora sávszélességet ajánlasz ha még mellé fel akarok rakni egy pár dinamikus honlapot?

      Comment


      • #4
        Peet eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Az ip-t nem tudom hogy fix-e, de azt lehet kérni a szolgáltatótól, nem? Mekkora sávszélességet ajánlasz ha még mellé fel akarok rakni egy pár dinamikus honlapot?
        Nem az a lényeg, hogy statikus vagy dinamikus, hanem az hogy mekkora látogatottsága lesz és mennyire lesznek pl. nagy letölthető fájlok rajta.

        A szerverek általában mondjuk 100Mbiten vannak, az tökéletesen elég egy átlagos web kiszolgálásra. Ebből 50-60-70 Mbit ténylegesen menni is szokott.

        Az 1 Mbites kapcsolat tényleg nagyon vékony, csak akkor lesz elég ha csak te és a szűk baráti köröd nézegeti az oldalt és türelmesek vagytok.

        Igen, fixIP-t lehet kérni a szolgáltatótól - de egy vagyonba kerül, szerintem kb. 10e Ft. havonta.

        Comment


        • #5
          Köszi, akkor asszem maradok egyenlőre a vps-nél, aztán ha összeraktam a szerverem csak egy szerverparkba kell elhelyezni, bár ott a havi költségek nem valami barátiak, na de hát valamit valamiért
          Esetleg tudsz valami jó vps-t?

          Comment

          Working...
          X