Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Intel X3363 Xeon CPU HP ML110 G5-be

Collapse
X
 
  • Filter
  • Idő
  • Show
Clear All
new posts

  • Intel X3363 Xeon CPU HP ML110 G5-be

    Mi a különbség egy X3360 és egy X3363 processzor között?
    Ha van egy rendszerem Intel 3200-es chipszettel, amibe a specifikációk szerint X3360-as processzort bele tudok tenni (konkrétan HP ML110 G5), akkor abban az X3363-as is működni fog?

  • #2
    Nem tudom kapásból megerősíteni, hogy a HP ML110 G5 fogadja-e az X3363-at.
    Alapvetően azért az biztos, hogy "sima" Intel processzorral nem bővíthető HP szerver, mindenképpen HP processzor kell bele, mert más a CPU hűtője másrészt garanciális okok miatt: a HP garancia biztosan elvész nem HP alkatrész beépítésével.

    Javaslom, hogy a HP weboldalról töltsd le a részletes HP ML110 G5 leírást és ott tájékozódj, hogy milyen processzorokkal bővíthető.
    ---
    Saját SEO szkriptek: Camelpark SEO centrum

    Comment


    • #3
      A HP ML110 G5-ben a legerősebb proci az X3360 lehet:

      Quad-Core Intel Xeon processor X3360 (2.83GHz, 95W, 1333MHz FSB, 12MB), HP# 493261-L21

      Comment


      • #4
        Akkor megválaszolom kérdésemet:

        Sajnos saját tapasztalatból mondhatom, hogy nem jó bele az X3363. És ez az X3363 specialitása kell legyen, mert egyéb Intel processzorokkal már sikeresen bővítettük ezt az alaplapot.

        Itt viszont az a gond, hogy bele sem lehet tenni a foglalatba, mert 90 fokkal elforgatva van a processzor lapkán az a két kis bevágás, ami a pontos beillesztést segíti, egyszersmint megakadályozza a "nem belevaló" processzorok belehelyezését.

        Eddig azt gondoltam, hogy az LGA775 az egy szabványos valami

        Nic: a specifikációit tekintve az X3363 ugyan az, mint az X3360
        Attached Files

        Comment


        • #5
          pamacs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          ...
          Eddig azt gondoltam, hogy az LGA775 az egy szabványos valami

          Nic: a specifikációit tekintve az X3363 ugyan az, mint az X3360
          Utánanéztem kicsit ennek a procinak, úgy tűnik, ez egy DELL specifikus proci:

          The 2.83 GHz Quad Core Xeon Processor X3363 from Dell™ is designed for multi-processor systems.
          Compatible With Dell PowerEdge R300 Rack / T300 FS only

          Ráadásul ez valóban egy különleges processzor, a Kventánál van egy leírás miszerint a Foglalat típusa S771 és nem LGA771.
          Last edited by Nic; 2009-04-29, 15:57. Oka: Foglalat update

          Comment


          • #6
            Nic eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            a Kventánál van egy leírás miszerint
            Ez jó
            Én pont tőlük vettem meg, miután azt a választ kaptam a kérdésemre, hogy a termékmenedzser szerint valószínüleg jó lesz az én gépembe. Tévedett...

            A belinkelt oldalon én S775-öt látok.
            Az S775 akkor nam az LGA775 egy másik írásmódja?
            Last edited by pamacs; 2009-04-29, 16:19.

            Comment


            • #7
              A Wikin van egy nagyon jó táblázat a Xeon procikról és tokozásukról.

              Eszerint az X3360 CPU (Yorkfield) LGA775 tokozású (Socket T)
              A dual szerverbe való E53xx (Clovertown) és E54xx (Harpertown) CPU-k LGA771 tokozásúak (Socket J)

              A Kventa szerint az X3363 CPU is LGA771 tokozású, illetve amit olvastam még, hogy ezek duplaprocis szerverekbe valók.

              Comment


              • #8
                Nic eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Eszerint az X3360 CPU (Yorkfield) LGA775 tokozású (Socket T)
                A dual szerverbe való E53xx (Clovertown) és E54xx (Harpertown) CPU-k LGA771 tokozásúak (Socket J)

                A Kventa szerint az X3363 CPU is LGA771 tokozású, illetve amit olvastam még, hogy ezek duplaprocis szerverekbe valók.
                Az LGA775 (Socket T) desktop (egyprocesszoros) socket, a LGA771 (Socket J) pedig szerver (multiprocesszoros) socket.
                ---
                Saját SEO szkriptek: Camelpark SEO centrum

                Comment


                • #9
                  Azt hiszem akkor megoldódni látszik a rejtély.
                  Ez egy olyan egyprocesszoros, ami multiprocesszoros tokozású
                  Téynleg találtam egy fényképet LGA771-ről, és úgy néz ki, mint az X3363.

                  Most már csak azt nem értem, hogy miért mondod, hogy a
                  A Kventa szerint az X3363 CPU is LGA771 tokozású
                  Én a honlapjukon továbbra is azt látom, hogy "S775"

                  Comment


                  • #10
                    Sziasztok!

                    Picit bele kell, hogy szóljak ebbe a beszélgetésbe. Tudom, látom régi téma, de nem árt a helyére tenni a dolgokat.

                    Az X3360 egy Intel család, melynek - külön Brand azaz gyártó specifikus - több típusa létezik. Az X3363 pont egy olyan típus, mely LGA775, de speciális nutolás miatt, a DELL kérésére gyártva kizárólag R300 és T300 szerverekbe való. Ez egy normál Quad Core 4 magos proci.

                    HP szerverekbe ez semmiképpen sem fog működni, ez biztos. Ami még nagyon fontos, hogy single proceszoros szerverekbe való, de emelt teljesítménnyel működnek.

                    Egyébként brutál jó CPU...


                    Üdv

                    Comment

                    Working...
                    X