Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Hyper-V virtuális szerver, hálózati kártya gond

Collapse
X
 
  • Filter
  • Idő
  • Show
Clear All
new posts

  • Hyper-V virtuális szerver, hálózati kártya gond

    Óriás szívásban vagyok.
    Itt jeleztem, hogy először meg kellet küzdenem az LSI raid meghajtóval, az már OK, a kálvária azonban folytatódik.

    Simán felment a Win 2k8 x64 standard, majd a szokásos Windows Update frissítések után (36 db !!!) hozzáadtam a Hyper-V role-t, a Hyper-V Managerben létrehoztam az első virtuális gépet (ugyanaz a Win 2k8 x64 standard) és ugyanarról a telepítő lemezről felinstalláltam. Sima ügy.

    Viszont a friss virtuális gép nem látja a hálózatot. Találtam egy szuper leírást a virtuális hálózat managementről, azt követtem:

    Hyper-V Manager --> Virtual Network Manager --> hozzáadtam egy External Virtual Network-öt --> kiválasztottam az egyik fizikai NIC-et --> kész.

    Leellenőrizve létrejött a virtuális hálókártya, pontosan olyan beállításokkal, ahogy az le van írva. Mégsem működik a hálózat a virtuális gépen, semmilyen hálózatot nem lát.

  • #2
    Milyen telepítő lemezt használsz, milyen Hyper-V verziót installáltál?
    Itt egy nagyon részletes leírás, hogy derítheted ki: http://www.elmajdal.net/Win2k8/Ident...V_Version.aspx

    Valójában a %windir%\system32\vmms.exe fájl tulajdonságai között kellene megnézni a verzió számát.
    Ha a Hyper-V verzió nem RTM, akkor mindenképp javaslom a frissítést RTM-re!
    ---
    Saját SEO szkriptek: Camelpark SEO centrum

    Comment


    • #3
      6.0.6001.18016 a verzió, tehát RTM. Egyébként a frissítések között volt a KB950050 ami pont a Hyper-V frissítés.

      A virtuális gépen NIC meghajtó probléma lesz ez inkább, a Device Manager-ben:
      Network Adapters - Microsoft VMBus Network Adapter
      Tulajdonságok - "This device cannot start. (Code 10)"

      Hibásnak látszik a NIC meghajtó (Microsoft VMBus Network Adapter). Ellenőriztem a driver verzió számát:
      Kód:
      wmic datafile where name="c:\\windows\\system32\\drivers\\netvsc60.sys" get version
      6.0.6001.18000, ami Beta 1 (Windows Server 2008 Built-in) verzió. Itt találtam a magyarázatot.

      Viszont hogy frissítsem a drivert, ha nincs hálózat?! Ráadásul a Hyper-V nem támogatja az USB kulcsot sem...
      Last edited by Keller; 2009-04-25, 10:57.

      Comment


      • #4
        Pont a KB950050 csomag tartalmazza nemcsak a Hyper-V, hanem a Windows Integration Components (Microsoft VMBus meghajtók) frissítését is.

        Egy másik gépre le kellene töltened a KB950050 csomagot innen, kiírni CD-re, majd a virtuális gépen frissíteni.

        TIPP: szerintem töltsd le a 32 bites és a 64 bites csomagot is, így mindkét verziójú virtuális gépet tudod upgradelni.
        ---
        Saját SEO szkriptek: Camelpark SEO centrum

        Comment


        • #5
          Kefe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Pont a KB950050 csomag tartalmazza nemcsak a Hyper-V, hanem a Windows Integration Components (Microsoft VMBus meghajtók) frissítését is.

          Egy másik gépre le kellene töltened a KB950050 csomagot innen, kiírni CD-re, majd a virtuális gépen frissíteni.

          TIPP: szerintem töltsd le a 32 bites és a 64 bites csomagot is, így mindkét verziójú virtuális gépet tudod upgradelni.
          Zsír lett, dübörög a virtuális gép!

          Comment


          • #6
            thats very good software information

            i want to know about atm networks softwares

            Comment


            • #7
              Saul eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              thats very good software information

              i want to know about atm networks softwares
              Ez szép hozzászólás volt Saul, örülök hogy csatlakoztál hozzánk...

              Comment

              Working...
              X