Közlemény

Collapse
No announcement yet.

IBM x3650 vs. Intel SR2520SAXR

Collapse
X
 
  • Filter
  • Idő
  • Show
Clear All
new posts

  • IBM x3650 vs. Intel SR2520SAXR

    hi all

    server beszerzes elott allok. eme ket serverrol jott a legjobb ajanlat. nem vagyok igazan jartas meg ebben a vilagban, ezert kernek egy gyors megnyugtatast, melyik lenne a jobb?

    ui: amire hasznalva lenne: MS SBS 2003, 22 User, csak MS SQL, 30 adatbazis, RAID5 (4hdd+hw vezerlo).

  • #2
    IBM x3650 vs. Intel SR2520SAXR

    Elfogult vagyok az Intel szerverekkel szemben, de azért megpróbálok objektív maradni.

    Nagy különbség a két vas között, hogy az IBM x3650 max 48Gb, az Intel csak max 16Gb RAM-ot tud fogadni. Ám ez nem releváns MS SBS 2003 (vagy akár 2008) esetén, mivel ezek 4Gb RAM limitációval rendelkeznek. Ugye nem kell hangsúlyoznom, hogy a 4Gb RAM viszont kell, "kötelező"!!! Szerintem nem szabad szervert venni 4Gb RAM alatt.

    Ami az IBM x3650 mellett szól, hogy a jelenlegi akciós model tartalmaz RAID vezérlőt, míg az Intel SR2520SAXR alapkiépítésében csak alaplapi RAID vezérlő van. Viszont említetted, hogy hw RAID vezérlő is van az ajánlatban - ez az ideális megoldás.

    Az IBM x3650 úgy tudom alapjában véve 2,5"-os HDD-ket kér, nem javaslom. Sokkal drágábbak a 2,5"-os diszkek és kisebb kapacitás áll csak rendelkezésre. A 3,5"-os diszkek elterjedtebbek, kiforrottabbak. Mindenképpen 3,5-ös verziót javaslok! (Az Intel 3,5"-öst fogad, 4+2 diszket)

    Nincs különbség redundanciában és portokban, mindkét szerver bővíthető második (redundáns) tápegységgel, mindkettőben van 2 db. Gigabites LAN, video, USB-k és soros port.

    Ami viszont egyértelműen az Intel szerver(ek) mellett szól, az a bővíthetőség. Ha bármikor bővíteni kellene második processzorral, RAM-mal, további két HDD-vel, az Intel esetében biztosan sokkal olcsóbb, megkockáztatom, hogy az IBM bővítések másfél- kétszer annyiba kerülnek majd.

    Az Intel SR2520SAXR tartalmazza a rack beépítő sínt, az IBM-nél ezt lehet, hogy külön kell megrendelni.
    ---
    Saját SEO szkriptek: Camelpark SEO centrum

    Comment


    • #3
      igen az ibm alapbol hw raid-et ad es max. 6 db 3,5 hdd megy bele satas. nem akarok boviteni, 4-5 evig hozza sem akarok nyulni (max a porcicakat zavarom ki idonkent) a sinre rakerdezek!

      az ibm kedvezobb aru (akcio miatt). igy 99%, hogy azt valasztom, csak tajekozodni akartam elotte

      koszonet a gyors valaszert!

      Comment


      • #4
        dohren eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        ...nem akarok boviteni, 4-5 evig hozza sem akarok nyulni...
        Na ebben sohasem lehetsz biztos...
        Kiváncsian várjuk az első tapasztalatokat az installálásról, stb.
        ---
        Saját SEO szkriptek: Camelpark SEO centrum

        Comment


        • #5
          ok. majd irok meset. a heten vag yjovo het elejen jon. jovo heten valamikor telepitek, ha jon a mssql arc attolteni a regi cuccokat...

          Comment

          Working...
          X