Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Cpanel free alternativa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Idő
  • Show
Clear All
new posts

  • Cpanel free alternativa

    Eddig Cpanel felületem volt, de a mostani szolgáltatóm túl sokat kér a Cpanelért. Egész egyszerüen nem fér bele a költségvetésbe

    Nem tudtok valami jó alternatívát? Lehetőleg ingyenes kellene, de olyan, amivel már van valakinek tapasztalata és ajánlja.

    Néztema http://www.webmin.com/ és jól néz ki, van ezzel valakinek tapasztalata? Ráadásul mivel nekem kell installálnom (még sose csináltam ilyet) olyan kell, amit én is fel birok tenni. Nem kell full next-next-next install, de azért legyen bolondbiztos

  • #2
    Szerintem a Webadmin a legjobb ingyenesek közül. Én használtam már Cpanelt is és még jobbnak is érzem a Webadmint. A legtöbb beállítás azonnal elvégezhető, plusz egy csomó további modult is hozzá lehet adni.

    Elolvasod a doksiját és 10 perc alatt fel tudod tenni te magad is. Nyugodtan kérdezz ha megakadtál.

    Comment


    • #3
      Én inkább VHCS - Virtual Hosting Control System párti vagyok.
      Külön install csomag létezik RedHat, SuSE, Debian-ra, sőt van olyan installja, hogy OS-sel együtt (Debian Woody) kész install.

      Webmin is ok és nagyon jó, de azért nem cPanel. Sokkal inkább egy cPanel interfész.

      Comment


      • #4
        Én a VHCS-ről semmi jót nem tudok mondani. A felhasználói felülete legalábbis csapni való. Egy aldomaint nem képes létrehozni. Sok más hasznos funkció meg benne sincs. Persze lehet egy régi verziót láttam, de elég volt ahhoz, hogy megutáljam.
        Lightning Weblog | IPB Fórum

        Comment


        • #5
          Lightning eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Én a VHCS-ről semmi jót nem tudok mondani. A felhasználói felülete legalábbis csapni való. Egy aldomaint nem képes létrehozni. Sok más hasznos funkció meg benne sincs. Persze lehet egy régi verziót láttam, de elég volt ahhoz, hogy megutáljam.
          Szerintem akkor régen láttad a VHCS-t.
          Nem mondom, hogy bombajó a felület, de azért az legfontosabb dolgokat simán meg lehet csinálni. Pl az aldomainek létrehozása egyáltalán nem gond.

          Egyébként te melyik free panelt javasolnád?
          Attached Files

          Comment


          • #6
            VHCS® Pro v2.4.7.1 build: 2006-01-03. Ezt a verziót ismerem. Az aldomain létrehozás rész ugyan olyan minta képen, amit csatoltál. Ha létre hozza egyeltalán, akkor se működik.

            Igazából csak 3 panelt használtam eddig: cpanel, directadmin és vhcs.
            Az első kettő ugyan fizetős, de nagyon remek felület mindkettő, a vhcs-val meg lehet, hogy csak pechem volt, de haragban vagyok. Egyébként a teljes szolgáltatónál nem működik az aldomain létrehozás a vhcs-val...
            Lightning Weblog | IPB Fórum

            Comment


            • #7
              Lightning eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              VHCS® Pro v2.4.7.1 build: 2006-01-03. Ezt a verziót ismerem. Az aldomain létrehozás rész ugyan olyan minta képen, amit csatoltál. Ha létre hozza egyeltalán, akkor se működik.

              Igazából csak 3 panelt használtam eddig: cpanel, directadmin és vhcs.
              Az első kettő ugyan fizetős, de nagyon remek felület mindkettő, a vhcs-val meg lehet, hogy csak pechem volt, de haragban vagyok. Egyébként a teljes szolgáltatónál nem működik az aldomain létrehozás a vhcs-val...
              Köszönöm a tanácsokat!
              A VHCS olyan, mintha el lenne hagyva, mintha nem történne fejlesztés. Nem szimpatikus.
              A Webadminon legalább látszik hogy még mindíg foglalkoznak vele, folyamatosan jelennek meg új verziók.

              Comment


              • #8
                sziasztok.

                nem vagyok szerverszakerto -ezt elore kijelentem-
                azonban nagyon sokaig vhcs felhasznalo voltam, tenyleg vannak hibai, de ha azt a szempontot nezzuk, hogy ingyen fejlesztik, akkor ez egy nagyon jo szoftver, az a verzio ami a mi szerverukon mukodott "oda raktam volna egy cPanel melle" - egyedul a file ftp-vel voltak problemank; - de utolag kiderult, hogy a szerverkonfig volt rossz, a fent emlitett aldomaines problema nalunk soha nem jelentkezett; - sem nalam, sem visszajelzest nem kaptunk.
                aprobb hianyossagai olyan dolgokban nyilvanulnak meg -szamomra- mint a levelezo tulzott egyszerusege, valamint hogy nem lehet ravenni hogy megjegyezze az adatokat (nem rendelkezik ezzel a funkcioval)

                ha ertekelnem kene 1-5. akkor en egy 4-est batran mernek neki adni!

                Comment


                • #9
                  Csak kíváncsiságból, de elárulnád mennyit kért a szolgáltatód a cpanel-ért?
                  36-38 dollár egy havi licensz a piacon...

                  Comment


                  • #10
                    A webmin már évekkel ezelőtt is nagyon jó adminisztrációs felület volt. Az akkori minimális tudásommal simán beüzemeltem vele szervert a gépemen teszteléshez, ftp szervert is. Egyes beállítási lehetőségei még a mai tudásomat is meghaladják.
                    A csomagolt verziókat nem próbáltam, hogyan lehet telepíteni, így nem tudom, hogy "bolondbiztos"-e, a forrás fordításához kell egy pici linux tudás.

                    Comment


                    • #11
                      cpanel

                      Én Cpanel párti vagyok Cpanel11 és társait szeretem igazán kezelő barát
                      Attached Files

                      Comment

                      Working...
                      X