Vissza   Szerver Fórum > Szerver > Szerver hardver

Szerver hardver A megfelelő vas kiválasztása, bővítése, a különböző brand-ek összehasonlítása

Válaszol

Téma eszközök Megjelenítési módok

Webszerver üzemeltetése irodából.
Régi 2011-06-15, 11:23
Peet Peet nem elérhető
Új tag

Összes hozzászólás: 8
Peet egyenlőre ismeretlen
Alapbeállítás Webszerver üzemeltetése irodából.

Sziasztok!

Az irodába szeretnék egy saját szervert rakni amin a cég honlapja menne, meg 1-2 más dinamikus honlap, talán 1-2 vps. Az lenne a kérdésem hogy szerintetek ez megoldható-e, vagyis hogy tudok-e honlapokat hostolni így.
Az internet kapcsolat csak 1Mbit-es és nem vagyok benne biztos hogy ez a sáv elég lenne egy pár honlap hostolására. A hardver része biztosan elegendő csak a sávszélességben nem vagyok biztos.
Előre is köszi a segítséget.
Válaszol idézettel

Régi 2011-06-18, 08:20
Kefe logója
Kefe Kefe nem elérhető
ENTER gomb nyomó

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 158
Kefe elindult a közkedveltség útján
Alapbeállítás

1Mbit? Semmire sem elég.

Remélem egyébként ez a feltöltési sebesség, azt kell nézni szerver felhasználás esetén. De az 1Mbit feltöltési sebesség mindenképpen karcsú.

Másrészt fixIP-s a kapcsolat? Garantáltan mindíg ugyanazt a dedikált IP címet kapod az irodában? Ha ez nem valósul meg máris felejtsd el az irodai webszervert.

Régi 2011-06-19, 16:12
Peet Peet nem elérhető
Új tag

Alapbeállítás

Az ip-t nem tudom hogy fix-e, de azt lehet kérni a szolgáltatótól, nem? Mekkora sávszélességet ajánlasz ha még mellé fel akarok rakni egy pár dinamikus honlapot?
Válaszol idézettel

Régi 2011-06-21, 06:59
Csutak logója
Csutak Csutak nem elérhető
Tag

Összes hozzászólás: 20
Csutak elindult a közkedveltség útján
Alapbeállítás

Idézet:
Peet eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Az ip-t nem tudom hogy fix-e, de azt lehet kérni a szolgáltatótól, nem? Mekkora sávszélességet ajánlasz ha még mellé fel akarok rakni egy pár dinamikus honlapot?
Nem az a lényeg, hogy statikus vagy dinamikus, hanem az hogy mekkora látogatottsága lesz és mennyire lesznek pl. nagy letölthető fájlok rajta.

A szerverek általában mondjuk 100Mbiten vannak, az tökéletesen elég egy átlagos web kiszolgálásra. Ebből 50-60-70 Mbit ténylegesen menni is szokott.

Az 1 Mbites kapcsolat tényleg nagyon vékony, csak akkor lesz elég ha csak te és a szűk baráti köröd nézegeti az oldalt és türelmesek vagytok.

Igen, fixIP-t lehet kérni a szolgáltatótól - de egy vagyonba kerül, szerintem kb. 10e Ft. havonta.
Válaszol idézettel

Régi 2011-06-21, 11:52
Peet Peet nem elérhető
Új tag

Alapbeállítás

Köszi, akkor asszem maradok egyenlőre a vps-nél, aztán ha összeraktam a szerverem csak egy szerverparkba kell elhelyezni, bár ott a havi költségek nem valami barátiak, na de hát valamit valamiért
Esetleg tudsz valami jó vps-t?
Válaszol idézettel
Válaszol

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai