Vissza   Szerver Fórum > Operációs rendszerek, installációk > Szervervirtualizáció

Szervervirtualizáció Virtuozzo, OpenVZ, VMware, XEN, Microsoft Hyper-V és Virtual Server

Téma eszközök Megjelenítési módok
Prev Előző hozzászólás   Következő hozzászólás Next

Hyper-V virtuális szerver, hálózati kártya gond
Régi 2009-04-25, 09:50
Keller logója
Keller Keller nem elérhető
Tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 37
Keller elindult a közkedveltség útján
Alapbeállítás Hyper-V virtuális szerver, hálózati kártya gond

Óriás szívásban vagyok.
Itt jeleztem, hogy először meg kellet küzdenem az LSI raid meghajtóval, az már OK, a kálvária azonban folytatódik.

Simán felment a Win 2k8 x64 standard, majd a szokásos Windows Update frissítések után (36 db !!!) hozzáadtam a Hyper-V role-t, a Hyper-V Managerben létrehoztam az első virtuális gépet (ugyanaz a Win 2k8 x64 standard) és ugyanarról a telepítő lemezről felinstalláltam. Sima ügy.

Viszont a friss virtuális gép nem látja a hálózatot. Találtam egy szuper leírást a virtuális hálózat managementről, azt követtem:

Hyper-V Manager --> Virtual Network Manager --> hozzáadtam egy External Virtual Network-öt --> kiválasztottam az egyik fizikai NIC-et --> kész.

Leellenőrizve létrejött a virtuális hálókártya, pontosan olyan beállításokkal, ahogy az le van írva. Mégsem működik a hálózat a virtuális gépen, semmilyen hálózatot nem lát.
Válaszol idézettel

Címkék
hyper-v, nic, virtualizáció, windows

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai