Közlemény

Collapse
No announcement yet.

MOSS 2007 .mdb fájl feltöltés, kezelés - probléma

Collapse
X
 
  • Filter
  • Idő
  • Show
Clear All
new posts

  • MOSS 2007 .mdb fájl feltöltés, kezelés - probléma

    A következő problémával szembesültem. Próbáltam feltölteni .mdb kiterjesztésű Microsoft Access adatbázis file-t egy Sharepoint 2007 oldalra, sikertelenül. Hamar rájöttem, hogy azért nem tölthető fel, mert a Központi Adminisztrátori felületen (Tevékenységek/Biztonság konfigurálása/Tiltott fájltípusok) az .mdb kiterjesztés tiltó listás. Miután eltávolítottam a listáról, utána gond nélkül fel tudtam töltetni . Utána próbáltam megnyitni, de az alábbi hibaüzenetet kaptam :
    Váratlan hiba történt.
    Javítsa ki a hibát a Windows SharePoint Services szolgáltatásban.


    Valami miatt nem ismeri fel a fájl típust és nem tudja kezelni.
    Van valakinek erre működő megoldása? Előre is köszi!

    KMPSZT
    Badacsonytomaji Szörfklub SE
    http://www.surfomania.hu

  • #2
    Ellenőrizni kellene, hogy az mdb fájl kiterjesztés regisztrálva van-e a SharePointnál, illetve a MIME fájltípus definició rendben van-e.

    1, keress egy 16x16 gif Access ikont, ez pl. pont jó: majd töltsd fel ebbe a könyvtárba:

    SharePoint 2003:
    C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\web server extensions\60\TEMPLATE\IMAGES\
    SharePoint 2007-nél picit más a könyvtár:
    C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\web server extensions\12\TEMPLATE\IMAGES\

    A következő lépés a docicon.xml fájl szerkesztése:
    C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\web server extensions\60\TEMPLATE\XML\docicon.xml

    Be kell illeszteni a köv. sort:
    Kód:
    <Mapping Key="mdb" Value="mdb.gif" EditText="Microsoft Office Access" OpenControl="SharePoint.OpenDocuments"/>
    Következik az IIS újraindítása: iisreset
    Ha jól csináltad, akkor a SharePointra feltöltött mdb fájl mellett megjelenik az Access ikon.

    --------------------------
    Ellenőrizni kellene még esetleg a MIME fájl beállítást:
    C:\WINDOWS\system32\inetsrv\MetaBase.xml

    Ellenőrizd, hogy a MetaBase.XML tartalmazza-e a következő mdb bejegyzést:
    application/x-msaccess
    ---
    Saját SEO szkriptek: Camelpark SEO centrum

    Comment


    • #3
      Kedves Kefe!
      Köszi a választ! A Microsoft Access icon most már tökéletesen működik , azonban a másik probléma nem oldódott meg. Amennyiben letölteném az mdb fájlt, újra megjelenik az error page:

      Váratlan hiba történt.
      Javítsa ki a hibát a Windows SharePoint Services szolgáltatásban.


      Eseteleg más ötlet?
      Előre is köszi!
      KMPSZT
      Badacsonytomaji Szörfklub SE
      http://www.surfomania.hu

      Comment


      • #4
        Jó sok baj van veled, te Komposzt!
        Még ezt kellene kipróbálni a kollégám szerint:

        Kormányozz a
        c:\Windows\Microsoft.NET\Framework\v2.0.50727\conf ig
        könyvtárba és keresd meg a web.config fájlt. Csinálj róla egy biztonsági másolatot.

        Keresd meg és kommenteld ki (<!-- ... -->) a következő sort:

        Kód:
        <add path="*.mdb" verb="*" type="System.Web.HttpForbiddenHandler" validate="True"/>
        Tehát így nézzen ki:
        Kód:
        <!-- <add path="*.mdb" verb="*" type="System.Web.HttpForbiddenHandler" validate="true" />  -->
        Mentsd el és ne felejtsd el az IISreset-et!
        ---
        Saját SEO szkriptek: Camelpark SEO centrum

        Comment


        • #5
          Kedves Kefe!
          Megpróbáltam, és megoldotta a problémám
          Most már gond nélkül felismeri az mdb kiterjesztésű adatbázis fájlokat a SharePoint tárhely.
          Köszönöm a segítséget, és persze jár a hírnévpont neked és a kollégádnak.

          KMPSZT
          Badacsonytomaji Szörfklub SE
          http://www.surfomania.hu

          Comment


          • #6
            Csak jelzem, hogy az IIS 7 alapból blokkolja az .mdb fájlokat, így érdemes azzal kezdeni, hogy ott engedélyezed.

            Comment


            • #7
              Nekem nagyon bagatel problémám van, de mégsem találtam eddig rá választ kapcsolódó anyagokban.
              Cégünknél most kezdünk átálni a teamwebre. File feltöltés során olyan hibaüzenetet kapunk, hogy a file név nem megfelő, túl hosszú, nem megfelelőek a paraméterei. Mivel az operációs rendszer már szinte mindent elfogad, most gondba vagyunk, hogy a SharePoint Service programban, milyen kitételeknek kell megfelelni a file névnek. Mi a file név maximális hossza, mik a tiltott karakterek? Pl. arra már rájöttem, hogy a név végén nem lehet pont, de a néven belül igen. Tudna ebben valaki segíteni?

              Köszönöm!

              Comment


              • #8
                A SharePoint valóban válogatós a fájlnevekkel kapcsolatban.

                Alapvetően nem javaslom ékezetek használatát a fájlnevekben SharePointon, é és á betű még mehet de hosszú í, ő, ű egyáltalán nem jó, lehet hogy később nem tudjátok megnyitni.

                Szivem szerint én csak egy pontot használok a fájlnevekben, közvezlenül a kiterjesztés előtt. Többet nem.

                Spec karakterek egyáltalán nem ajánlottak.

                Comment

                Working...
                X