Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Vbulletin 3.8.7 összeesett a PHP upgrade után

Collapse
X
 
  • Filter
  • Idő
  • Show
Clear All
new posts

  • Vbulletin 3.8.7 összeesett a PHP upgrade után

    Mindenféle okok miatt fel kell húznom a PHP verziót (IIS8-on) 5.2.x-ről 5.3.x-re.
    Ahogy ezt megtettem a Vbulletin 3.8.7 "összeesett", csak valami nagyon minimál tartalom jelenik meg a képernyőn.

    Visszarakva a PHP 5.2-t ismét rendben működik a fórum.
    Azt már biztosan tudom, hogy karakter kódolási (Char encoding) gond lehet a háttérben. Onnan tudom, hogy a Vbulletin nyelvi beállításoknál ha átváltok a jelenlegi charset=iso-8859-2-ről charset=utf8-ra, akkor megjelenik a teljes tartalom, csak kriksz-krakszokkal az ékezetes betük helyén.

    Mivel próbálkozzak?

  • #2
    Csekkold először a jelenlegi encoding párosítást, a Vbulleting diagnosztikában futtatsd le a köv. MySQL parancsot:

    SHOW VARIABLES LIKE 'char%'

    Ha a character_set_database és a character_set_connection kódolás különbözik, akkor jelennek meg általában kérdőjelek, meg mindenféle karakterek az ékezetes karakterek helyén.

    Általában a magyar nyelvhez latin1 kódolás szükséges az adatbázisban a Vbulletin-hez, a miénknél pl. latin1_swedish_ci adatbázis és collation látható az adatbázisban, ehhez párban a charset=iso-8859-2 beállítás kell a Vbulletin admincp - nyelvi beállítások - Magyar - HTML kódolásnál.

    Azt vettem észre, hogy az egész rendszer a Vbulletin 3.8.8-tól még a következő beállítás is szükséges az include/config.php-ben:

    $config['Mysqli']['charset'] = 'latin1';

    Comment

    Working...
    X