Közlemény

Collapse
No announcement yet.

windows szerver2008 32/64 bit? active directory 5let

Collapse
X
 
  • Filter
  • Idő
  • Show
Clear All
new posts

  • windows szerver2008 32/64 bit? active directory 5let

    udvozlok mindenkit a forumon

    regota foglalkozok halozatokkal, de csak onszorgalombol meg muszajbol kellett
    olyan problemam van hogy egy suliba kaptunk uj szervereket gepeket stb.
    minden diak kulon felhasznalonevet kap, van egy sajat konyvtara, stb
    win2003,win2008 32, win2008 64 legyen? eddig egy win2000server volt, es jol megy 5-6 eve, de egy kicsit fejlodni kellene a korral

    25 juzer-es szerver licenszeim vannak, aszem azt jelenti hogy max. 25 juzer lehet racsatlakozva egyidejuleg, de 2 laborba tobb gep van, ezert 2 szerver kell nekik
    de hogy oldjam meg, hogy egy adott diak konyvtara mindket halozatrol/domainbol lathato legyen, egy ugyanazt lassa

    egy halozaton belul 2 szerver nem tudom hogy mukodik, mindketton active directoryval, egyik labor egyik domain, masik labor masik domain

    de a diak, konyvtarak hogy lesznek egyformak mindket domainba

    lehet hogy baromsagokat is irtam, de kerlek ha valakinek van 5lete irja meg
    nagyobb, tobb useres halozaton hogy mukodik ez a dolog

    koszi
    ronn

  • #2
    Szia Ronniee,
    két kérdés, az egyik könnyű, a másik nehéz.

    Mindenképpen Win2008 R2 64bit-et javaslok. Olyan hardver kell, ami csont nélkül tudja, de ezt az op. rendszert javaslom.

    A másik kérdés: a két szervernek mindenképpen egy hálózatban kell lennie, hogy lássák egymást, és ki kell jelölni ez egyiket, mint központi tárhely, azon lesznek a tanulók adatai, és elérhető a másik szobából is a hálózat miatt.

    Biztos, hogy szükség lesz két szerverre? Nem lehetne megoldani csak eggyel?
    ---
    Saját SEO szkriptek: Camelpark SEO centrum

    Comment


    • #3
      koszi a valaszod

      valoszinu egy szerver is birna, de a licensz miatt, egyidobe nem enged be tobbet mind 25, meg lehet emelni ezt a szamot?

      a valasz masodik felet nem ertem teljesen:
      egyik szerver a Primary Domain Controller + Active Directory-val, ezen legyenek a felhasznalok, jogok megosztott mappak

      de a masodik szerver, hogy eri el ezeket a felhasznalokat es mappakat?

      mi kell legyen o? additional domain controller?

      Comment


      • #4
        VPS tárhely

        Sziasztok

        Nézegetem itt a bejegyzéseket, találtam egy honlaot, ahol a szolgáltatókat össze lehet hasonlítani: tarhely-szolgaltatok.com. VPS-t rendelnék, a honlapon elég nagy a választék, érdemes megnézni. Ti kit ajánlotok?

        Köszi,

        Inti

        Comment

        Working...
        X