Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Milyen hw raid vezérlőt érdemes vásárolni 1-2TB -os lemezekhez?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Idő
  • Show
Clear All
new posts

  • Milyen hw raid vezérlőt érdemes vásárolni 1-2TB -os lemezekhez?

    Sziasztok!

    Azért a kérdés ugyanis egy AMCC 9650SE-8LP -vel az 1TB-os seagate-ek folyamatosan timeout hibákat dobtak. Amikor rákérdeztem a gyártónál a hibára csak annyit mondtak, hogy ezek a driveok nem supportáltak. Most olyan vezérlőt keresek ahol leírják az adatlapon, hogy támogatott, vagy ha valakinek van konkrét jó tapasztalata, akkor várom a vezérlő és hdd típus párokat.

    köszönöm.

  • #2
    Az "1-2TB -os lemezek" cimet nem nagyon értem, tudomásom szerint 1TB a legnagyobb szerverekbe kapható hdd...

    Egyébként alapvetően nem nagyon ajánlott 1TB hdd szerverekbe mert I/O-ban kevés lesz a teljesítmény, elsősorban a hdd írás/olvasás fizikai időigénye miatt. Hardverhiba esetén jelentős kiesésre kell felkészülni amíg 1TB-os új hdd rebuild lezajlik. Mindenképp kellenek az 1TB-os diszkek?

    Comment


    • #3
      Csak storage célra jók lesznek az 1Tb-os lemezek (ha nem azokról fut az OS meg az adatbázisok és nincs nagyon gyakori IO művelet.) Csak adattárolásra, óriás fájlok le- és feltöltésére OK.
      ---
      Saját SEO szkriptek: Camelpark SEO centrum

      Comment


      • #4
        Adaptec RAID 5805 vezérlővel a következőt tapaszaltam:
        3 db. ST3250620AS (250Gb) raid5-ben kiválóan működött
        3 db. ST31000340AS (1Tb) raid5-ben lassabb lett mint egy önálló HDD...
        WinXP Pro SP3 alatt próbáltam és a drivereket frissítettem először, de nem lett jobb. Az 1Tb HDD-k teljesítménye gyász... Kínomban ellenőriztem a kábeleket is, de nem találtam hibát. Végül a firmware update segített, ezt javallom neked is. Töltsd le a legújabb RAID vezérlő firmware-t és futtatsd le. ne felejtsd el utána a raid menüben lehívni a gyári optimális beállításokat!

        Comment


        • #5
          Mint írtam, eleve a gyártó mondta, hogy nem támogatott az a drive, ezért most olyan vezérlőt keresek ahol hivatalosan is tesztelt/támogatott.

          Egyébként AMCC 9650SE-8LP-t használok nyolc darab ST31500341AS -vel és ezt a kombót nem ajánlom.

          Comment


          • #6
            Nagyon egyszerü a dolog, Seagate NS sorozatú, vagyis szerver wincsikkel simán menni fog a vezérlőd.
            Legalábbis a 3ware 9650SE HDD kompatibilitási lista ezt regéli.

            Comment


            • #7
              köszi ez hasznos volt, annó még nem voltak ilyenek a listában, de látom ez friss júniusi.

              areca: http://www.areca.us//support/downloa...bilityList.zip

              Comment

              Working...
              X