Közlemény

Collapse
No announcement yet.

RAID 5 vagy RAID 10?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Idő
  • Show
Clear All
new posts

  • RAID 5 vagy RAID 10?

    Új szervert teszünk be és még mindíg nem vagyok benne biztos, hogy RAID 5 vagy RAID 10 volna jobb.

    4 diszk lesz benne és vagy RAID 5 egy Hot-Spare diszkkel, vagy a 4 diszk sima RAID10-zel. (RAID 6-ban már nem gondolkodom, egyszer már befürödtünk vele.) Mit javasoltok?
    Last edited by Gery; 2010-05-12, 17:54.

  • #2
    Raid5 és Hot-Spare sokkal rosszabb, mint 4 lemezzel Raid10

    Raid10 alatt ha szerencséd van akkor külön kötegekből akár két diszk is kieshet és mégis megmaradnak az adatok, de ha Raid5 alatt kiesik egy éles diszk akkor az I/O teljesítmény drasztikusan leromlik (mert nagyon számításigényes a szinkronizáció, paritást kell számolnia) a rebuild alatt. De a rebuild hosszú-hosszú órákig tart és ha közben kiesik egy másik diszk akkor elment a meccs, oda az egész Raid tömb.

    Szóval ha 4 diszk van, akkor szerintem Raid10. Teljesítményben veri a Raid5-öt

    Comment


    • #3
      Köszönöm. Hajlok a RAID 10-re.

      Comment


      • #4
        + a raid 10 nek meg szerintem ha netán lehalna a vas és átkell rakni másik gépbe konnyebb ujbol összerakni a raid 10 et mint az a raid 5 öt
        http://bit-tech.hu

        Comment


        • #5
          bozont eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          + a raid 10 nek meg szerintem ha netán lehalna a vas és átkell rakni másik gépbe konnyebb ujbol összerakni a raid 10 et mint az a raid 5 öt
          Ott a pont. A RAID 10 minden szempontból egyszerüsíti a dolgot.

          Comment


          • #6
            Mi raid10-et használunk a szervereinken mindenféle gond és hiba nélkül
            ---
            Saját SEO szkriptek: Camelpark SEO centrum

            Comment


            • #7
              A RAID 5 különösen nagy (sokTB) diszkekkel nem ajánlatos, orosz rulett. Ha széthullik a tömb, csak a spare disk segíthet, de az meg nincs jelen a legtöbb esetben.
              Sokkal jobb megoldás a RAID 10, minden szempontból megbízhatóbb és nagyobb IO teljesítményű - egyetlen plusz diszk áráért.

              Comment


              • #8
                Ha mégis a RAID5-re szavaztál, akkor viszont érdemes elolvasni ezt a cikket:
                This is Part 3 in an ongoing series on disk performance. You can read the entire series by starting at the Introduction . RAID 5 is recomm...

                Eszerint az optimális RAID tömb konfiguráció:
                • 128 KB RAID stripe,
                • 64 KB offset,
                • 64 KB allocation unit size

                Comment


                • #9
                  A fizikai kialakításon is nagyban múlik! Ha megfelelő hardveres raid-vezérlőt használsz, akkor a raid10 nagyon gyors, viszont ha szoftverest, akkor nem annyira (duplán kell az adatokat megmozgatni!).

                  Ezzel kapcsolatban sok teszt/statisztika lelhető föl a neten, ha hw-raid-ről van szó, érdekes olvasmány pl. a következő:
                  ftp://ftp.software.ibm.com/storage/7...fs/ssaplan.pdf

                  Comment

                  Working...
                  X