Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Dell Poweredge 2950 szerver Perc5/i RAID gond

Collapse
X
 
  • Filter
  • Idő
  • Show
Clear All
new posts

  • Dell Poweredge 2950 szerver Perc5/i RAID gond

    Ma reggelre meghalt az egyik szerverünk, illetve nem boot-ol:

    Egészen pontosan egy Dell Poweredge 2950 szerver Perc5/i adapterrel és 2 x 70Gb SAS HDD raid1-ben, és 4x 130Gb SAS Raid5-ben.


    Bootoláskor a Perc5 adapter a következő hibaüzenetet adja:
    "Foreing configuration found. Press "c" for config utility, any other key to continue..."
    "Continue" esetén megpróbál bootolni a PXE-dhcp-ről majd ismétli. Az op. rendszer Win2003 és persze nem bootol.

    A beállított konfig: Raid 1(op.r, 2x 70Gb) és Raid 5 (adatok, 4x 130Gb)

    Az adapter ezt a státuszt mutatja:

    01:00 Maxtor 70gb sas state; ready
    01:01 Maxtor 70gb sas state; ready
    01:02 Maxtor 130gb sas state; online dg; 00
    01:03 Maxtor 130gb sas state; foreign
    01:04 Maxtor 130gb sas state; foreign
    01:05 Maxtor 130gb sas state; online dg; 00

    A diszkek nem mutatnak hibát, vagy Smart Error-t, mindegyik HDD-nél zöld LED világít.

    Valami ötlet, hogy tudom visszaállítani a rendszert?
    Köszönöm előre!
    Last edited by Vass; 2009-03-01, 09:10.

  • #2
    Mivel az op rendszer a 70 gigás winchestereken van, be kellene tudni bootolnia.

    Úgy tűnik a RAID5 adatok odalettek, mivel 2 diszk sérült egyszerre. Remélem van biztonsági mentésed... A Delltől tudsz rendelni csere lemezeket, a backupról pedig vissza kellene tudnod állítani az adatokat.

    Comment


    • #3
      Próbáld ki a DELL Server Administratort, ott törölni kell a 'Foreign' státuszt és lehet, hogy a diszkek visszatérnek online státuszba.

      A Dell server admin letölthető a Dell honlapról: Dell OpenManage Server Administrator (Linux és Windows verzió is letölthető)
      ---
      Saját SEO szkriptek: Camelpark SEO centrum

      Comment


      • #4
        Köszönöm a válaszokat! Sikerült megcsinálni a következő módon:
        Töröltem a virtuális diszkeket a Raid1-nek és a Raid5-nek is, majd újra létrehoztam a virtuális diszkeket, pontosan úgy, mint azelőtt volt. Restart után simán bebootolt, mintha misem történt volna .
        Biztonsági okokból azért teljes egészében visszaállítottam az adatbázisokat és az adatokat a backupból.

        Comment


        • #5
          Most egy másik szerver ejtett ki egy diszket. Az oprendszer ment tovább, tehát nincs nagy baj (raid1-ben volt), csak a raid vezérlő sípolt. Kivettem a diszket és ellenőriztem egy másik gépben, hogy tényleg tönkrement-e, a másik szerver simán felismeri és jónak találja.
          De ha visszateszem a helyére, a raid kártya nem ismeri fel, pedig ellenőriztem a kábeleket, csatlakozókat. Help!

          Comment


          • #6
            Mi már kétszer tapasztaltuk azt, hogy rendszerösszeomlás (egyszer UPS nélküli szerver alól elment az áram, másiknál az alaplap szállt el) után a RAID vezérlő a következő indulásnál rossznak jelzett egy-egy HDD-t és kiejtette a RAID kötegből (gondolom azokat, amikre épp írási ciklus folyt, ami nem fejeződhetett be).

            Mindkétszer másik szerverben jónak bizonyult a HDD, simán felismerte a másik szerver, látszottak a partíciók.
            A Kulcs a rajta lévő összes partíció törlése volt. A partíciók törlése után visszahelyezve az eredeti szerverbe a RAID vezérlő újra felismerte mint új HDD-t és automatikusan újraépítette a RAID köteget (rebuild).
            ---
            Saját SEO szkriptek: Camelpark SEO centrum

            Comment


            • #7
              Ez hasznos tipp volt, működött, köszönöm!

              Comment

              Working...
              X