Vissza   Szerver Fórum > Szerver > Szerver biztonság

Szerver biztonság Csak megpróbálták, vagy már fel is törték valamelyik szervered?

Válaszol

Téma eszközök Megjelenítési módok

Szerverside antivirus?
Régi 2010-07-01, 16:10
dJw_ dJw_ nem elérhető
Új tag

Összes hozzászólás: 15
dJw_ elindult a közkedveltség útján
Alapbeállítás Szerverside antivirus?

Üdv,

van egy webszerverünk és állandó problémát jelent, hogy az ügyfelek trehány módon kezelik az ftp jelszavakat, emiatt feltörik az oldalukat és esetleg potenciális veszélyt jelentenek a teljes szolgáltatásra.

Van egy free antivírus telepítve a szerverre, de az nem tud megtalálni pl olyan javascripteket, amiket a firefox + google is vírusos oldalként értelmez.

Tudtok esetleg olyan víruskeresőről, ami linux alatt fut és megtalálja az ilyen "vírusokat" is? Vagy legalább értesíten tud róla, ha talál ilyet...
Válaszol idézettel

Régi 2010-07-02, 16:44
Kefe logója
Kefe Kefe nem elérhető
ENTER gomb nyomó

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 161
Kefe elindult a közkedveltség útján
Alapbeállítás

Alapvetően mik a feltört weboldalak? Legtöbbször semmi egyéb, csak egy (legtöbbször IFRAME-be ágyazott) link, ami meghív egy másik szerverről egy Javascriptet, ami telepíti a vírust/trójait/spyware-t.

Eszerint a feltört weblap legtöbbször NEM tartalmazza a vírust, csak a link(ek)et.

Szerintem a szokásos víruskeresők emiatt nem tudják megtalálni a feltört oldalakat: egy pár új link a html lapokban miatt biztosan nem fognak visítani.

Nehéz ügy. Én máshogy közelíteném meg. Én FTP jelszó policy-t írnék elő a usereknek, illetve tájékoztatót adnék a kezükbe, mit nem szabad csinálni, aki meg tényleg ennyire trehány, azt pont kirugnám...
Válaszol

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai