Közlemény

Collapse
No announcement yet.

E-mail küldés

Collapse
X
 
  • Filter
  • Idő
  • Show
Clear All
new posts

  • E-mail küldés

    Hihetetlen, de meggajdult a szerveremen valami. Sorra jönnek a hibák?

    Először elkezdett össze-vissza levelezni.. mármint úgy értem, hogy korábban fél percen belül megérkezett a regisztrációs e-mail, most 10 órára rá, de az is úgy, hogy mondjuk du. 6-kor megkaptad reggel 10-es dátum/idővel.. szal a kliensben nem is utolsó levélnek pakolta be, hanem korábbra.

    Majd ez is megállt. Most már elvesznek az éterben, vagy létre sem jönnek a mélek. Mitől lehet ez? Egyetlen regisztráció, egyetlen aktiválás, semmi nem működik. Tud valaki tippet?

    Előre is köszönöm.

    update:
    asszem megvan az oka.. beléptem a domainhez tartozó postafiókba, 36000 visszapattant mél. (mind március 26) Valamit megtörtek és szépspammelték a szerveremről a világot.. k*rvajó :S
    Last edited by g-easy; 2009-04-03, 07:05.
    mérleg

  • #2
    g-easy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ...
    update:
    asszem megvan az oka.. beléptem a domainhez tartozó postafiókba, 36000 visszapattant mél. (mind március 26) Valamit megtörtek és szépspammelték a szerveremről a világot.. k*rvajó :S
    Na ez durva, nagyon durva.
    Az SMTP szerver és a SPAM szűrők helyes konfigurálása művészet.
    Egyébként szerintem nem is kellett feltörni, gondolom nyitva maradt az SMTP szerver, valakik kiszúrták és Open Relay-ként (szabad, free SMTP szerver) használták.

    Tudod mi a legnagyobb rizikó? OK, hogy most rájöttél és lezárod, pl. előírsz rajta kimenő hitelesítést, de ha hosszú ideig működött mint spam levelező szerver, akkor jó esélyed van rá, hogy felkerült néhány RBL spam listára.

    Márpedig a legtöbb email szerver szűr az RBL listák alapján is, tehát akkor meg AZÉRT nem kapják meg a regisztrálók az Email-t.
    ---
    Saját SEO szkriptek: Camelpark SEO centrum

    Comment


    • #3
      itt a gond.. hogy maradt nyitva és hogy tudom lezárni? semmit nem vágok ám belőle..

      elvileg sehol nem használok (mármint egyik weblapom se) smtp-t.. minden levél mail függvénnyel megy.. ez a bajom, hogy nem értem.. meg ez miatt miért nem mennek el a saját leveleim.. kész a szerverről nem lehet mail-t küldeni.. semmilyen regisztrációs mél nem megy ki

      hogy tudom visszanézni, hogy honnét mentek a levelek? nagyon érdekelne, mert van egy-két oldal még rajta, ami nem az enyém, ha onnét, valami bug miatt, azonnal kivágom a tagot róla.
      Last edited by g-easy; 2009-04-03, 09:49.
      mérleg

      Comment


      • #4
        Egész biztosan van valamilyen email küldő programod, amelyik végső soron SMTP-t használ.
        Mi van beállítva a php.ini-ben a [mail function] után?
        Leginkább az érdekes, hogy mi van megadva a sendmail_path-nak?
        Kód:
        [mail function]
        ; For Unix only.  You may supply arguments as well (default: "sendmail -t -i").
        sendmail_path = /usr/sbin/sendmail -t

        Comment


        • #5
          g-easy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          itt a gond.. hogy maradt nyitva és hogy tudom lezárni? semmit nem vágok ám belőle..

          elvileg sehol nem használok (mármint egyik weblapom se) smtp-t.. minden levél mail függvénnyel megy.. ez a bajom, hogy nem értem.. meg ez miatt miért nem mennek el a saját leveleim.. kész a szerverről nem lehet mail-t küldeni.. semmilyen regisztrációs mél nem megy ki

          hogy tudom visszanézni, hogy honnét mentek a levelek? nagyon érdekelne, mert van egy-két oldal még rajta, ami nem az enyém, ha onnét, valami bug miatt, azonnal kivágom a tagot róla.
          A szerveren kell futnia valamilyen kimenő mail szervernek.

          Ajánlom az eximet, vagy a postfixet. Az ok egyszerü. A sendmail amit alapból felrak egy csomó rendszer úgy müködik, hogy mindent szabad amit nem tilos. Ez gondolom belátod, hogy a te esetedben nem egy müködő dolog.

          Az exim és a postfix alapból semmit sem enged, mindent neked kell egyessével engedélyezni, ráadásul debianon (ha jól emlékszem ezt használsz) van egy eximconfig csomag amelyik defaultból ugy áll be, hogy bejövő levelek sehonnan, nem fogadják el, kivéve localhostról, a kimenőket meg szépen kikülöldözgeti. Ez az ideális konfig egy webszerver alá.


          Egyébbként, ha saját szervered van, és nem akarsz szivni ezzel az egésszel, szerintem ruházz be egy directadminra. egyszeri 70e forint (most szar a forint nagyon) de segit neked az adminisztrációban. Egy csomó jól megirt konfigot kapsz, meg egy kényelmes webes felületet, ahol rögtön látszik, hogy ki mit csinált.

          Ha valamilyen php aplikációt törtek, meg és azon keresztül spameltek akkor azt ha a php-ben nincs a mail_header patch beleforgatva, akkor minden levél feladója a webszerver => ergo nem tudod kinyomozni ki volt a tettes.

          Comment


          • #6
            Nic eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Egész biztosan van valamilyen email küldő programod, amelyik végső soron SMTP-t használ.
            Mi van beállítva a php.ini-ben a [mail function] után?
            Leginkább az érdekes, hogy mi van megadva a sendmail_path-nak?
            Kód:
            [mail function]
            ; For Unix only.  You may supply arguments as well (default: "sendmail -t -i").
            sendmail_path = /usr/sbin/sendmail -t

            Megnéztem, nincs megadva neki semmi,
            ;ki van "kommentezve" az eleje..

            azt meg tudjátok mondani, hogy hol lehet megnézni, hogy honnét küldözgetik.. ma is volt 2000 visszapattanó :S
            mérleg

            Comment


            • #7
              g-easy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Megnéztem, nincs megadva neki semmi,
              ;ki van "kommentezve" az eleje..

              azt meg tudjátok mondani, hogy hol lehet megnézni, hogy honnét küldözgetik.. ma is volt 2000 visszapattanó :S
              Ma reggel regeltem a fórumba, hogy lássam a dolgokat. (Simán megy az Email küldés, mit szórakozol?! )

              A vBulletin beállítások / Email options rész alsó részében találod, de talán felesleges is ellenőrizni: a w3host.hu lesz beállítva mint SMTP szerver. Igazam van?

              A köv. domainek tutira ugyanezt az Email szervert használják (több is lehet még, de ezek biztosan):
              cuisinesousvide.com, happybiketeam.hu(primary), ingatlanbank.net(primary), itc-bay.com, klipmix.hu(primary), loyalty-records.com, nandidach.com, pihenes.com, roletta.net, szalagfuggonytisztitas.com, taylow.hu(primary).

              Egy gyors teszt szerint ez az email szerver nem Open Relay, szóval ez a rész OK.
              ---
              Saját SEO szkriptek: Camelpark SEO centrum

              Comment


              • #8
                Hova regeltél?

                Csak mert a w3host, meg a server.g-easy.hu két külön téma. A w3hostnál is vannak oldalaim, de ahhoz semmi közöm..

                A hitel fórumra, vagy a recept fórumra regisztrálj, azok a az én szerveremen vannak. Esetleg a pr gizire.. :S vagy az apróhirdetőimre..

                az mind a saját szerveren van.. és döglik.. még most is pattognak vissza a mélek
                mérleg

                Comment


                • #9
                  g-easy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Hova regeltél?
                  ...
                  A hitel fórumra, vagy a recept fórumra regisztrálj, azok a az én szerveremen vannak. Esetleg a pr gizire.. :S vagy az apróhirdetőimre..
                  ...
                  hitelek.forum.hu --- ide regeltem, nem erről van szó?
                  ---
                  Saját SEO szkriptek: Camelpark SEO centrum

                  Comment


                  • #10
                    hopsz.. az se nálam van, csak rosszul tudtam..

                    csak a recept fórum, illetve a g-easy (már yox) oldalak vannak a szerveren..
                    mérleg

                    Comment


                    • #11
                      Gizi, ne szórakozz velem, A vBulletin beállítások / Email options rész alsó részében találod az SMTP szervert.
                      Mi van beállítva? (Egyébként tényleg nem jött meg az email a Recept Fórum regisztrációról.)
                      ---
                      Saját SEO szkriptek: Camelpark SEO centrum

                      Comment


                      • #12
                        Nem használok sehol SMTP-t, nincs semmi beállítva.. mail()-el mennek ki a levelek.
                        mérleg

                        Comment


                        • #13
                          Szerintem ne csinálj belőle rakéta tudományt, állítsd be pontosan azt, ami a hitelek.fórum.hu -nál lett beállítva.
                          ---
                          Saját SEO szkriptek: Camelpark SEO centrum

                          Comment


                          • #14
                            De Kefe!


                            Itt nem a fórumról van szó.. az már be volt állítva.. minden be volt állítva.. hanem egyáltalán.. az, hogy belépek a mailemre és 36000 visszapattant levél van benne.. szal minden működött és most ez miatt leállt. nem kell már állítani semmit.. azt kell megtudni, ki (honnét) spammel, amiért már 3 blacklisten is fent vagyok és nem küldhetek mélt.
                            meg bárki regisztrál bármelyik oldalamra, nem kap regisztrációs mélt.. konkrétan a prgizire gondolok..
                            mérleg

                            Comment


                            • #15
                              Gizi, mennek a postok oda-vissza és még mindíg nem tudom, melyik az a domain, amin a mail szerver felelős az egész galibáért.

                              Szerintem rosszul látod a dolgot. NEM azt kell kideríteni, hogy KI spammel és azt letíltani. Hanem azt kell kideríteni, hogy HOGYAN spammel, MIÉRT tud spammelni és megszüntetni azt a rést a mail szerveren.

                              Valószinű, hogy Open Relay-ként működik a mail szerver, ezt használták ki.

                              Figyelj, ennél egyszerübben már nem tudom kérdezni: ha valaki megkapja a regisztrációs Emailt, az pontosan milyen domainről érkezik? Melyik domainnel van gond?
                              ---
                              Saját SEO szkriptek: Camelpark SEO centrum

                              Comment

                              Working...
                              X