Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Bootolható USB pendrive BIOS frissítéshez

Collapse
X
 
  • Filter
  • Idő
  • Show
Clear All
new posts

  • Gery
    replied
    haszi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Kis elmelkedes meg. A DOS bootolashoz szukseges fileok ot vannak: io.sys, autoexec.bat, confif.sys! A tartalmukkal lehet baj?

    Haszi
    Nem csak ezek kellenek hozzá.
    A command.com, a himem.sys, io.sys, satöbbi is kell.
    A legjobb lenne, ha mikor megnézed hogy milyen fájlok vannak a pendrive-on, azok lennének rajta, amik a fenti képernyőképen.

    Leave a comment:


  • haszi
    replied
    Nem adom fel

    Kis elmelkedes meg. A DOS bootolashoz szukseges fileok ot vannak: io.sys, autoexec.bat, confif.sys! A tartalmukkal lehet baj?

    Haszi

    Leave a comment:


  • haszi
    replied
    Probalkoztam, de no siker...

    Sziasztok,

    Vegigcsinaltam a lepeseket a leirtak szerint, de nem ertem el a celom!
    Bootolnek rola es ezt irja:
    Non-System disk or disk error
    Replace and press any key when ready

    Van otletetek mit rontottam el?

    Kosz,
    Haszi

    Leave a comment:


  • Gabox
    replied
    Ez briliáns... Már csak egy nagyon kicsi pedrive kell....

    Leave a comment:


  • Kefe
    replied
    3 - HP USB Disk Storage Format Tool

    Már csak egy lépés van hátra, ezt a virtuális floppy-t átvarázsolni egy USB pendrive-ra. Ennél tutira nincs alkalmasabb, mint a HP USB Disk Storage Format Tool (v2.1.8)

    Letöltöd és installálod. Amint beraktad az USB pendrive-ot, felismeri.
    - Válaszd a FAT fájlrendszert, adj neki valamijen cimkét és ami a lényeg:
    - válaszd a Create DOS startup disk-et és böngészd ki az előzőleg létrehozott virtuális diszket (a:/)


    - Start gomb és dőlj hátra - kettő másodpercre


    Ekkor a pendrive csak a DOS system fájlokat tartalmazza, érdemes rámásolni az összes többi fájlt is a virtuális floppy-ról (fdisk.exe, autoexec.bat, stb.)

    Máris kipróbálhatod, hogy tud-e a szerver (vagy PC) bootolni az USB kulcsról.
    Ne felejtsd el a BIOS boot sorrendben előre állítani az USB pendrive-ot!!!

    Leave a comment:


  • Kefe
    replied
    2 - a virtuális floppy-n létrehozni egy bootolható MS DOS floppy-t

    Válaszd ki a végleges DOS verziót, lehet akát DOS 6.22, sima Windows 98, Windows 98SE, vagy 98ME és töltsd le a bootimage fájlt a Bootdisk.com-ról (link az előző hozzászólásban):
    Én pl. a Windows ME-t (Millenium Edition) használom, tökéletes a célra.


    Okos csomagok, mert CD ROM driver is van a pakkokban - igaz, csak IDE.
    Le kell tölteni a választott boot image fájlt és lefuttani, elkészíti a tuti virtuális floppy-t, már látod is:


    Mindez ugye úgy, hogy nincs floppy-m, ez csak egy virtuális kalamajka.

    Leave a comment:


  • Kefe
    replied
    1 - Virtuális floppy meghajtó létrehozása

    Töltsd le a Virtual Floppy Drive 2.1 -et pl. innen, majd csomagold ki egy könyvtárba, nem is kell telepíteni.

    A vfdwin.exe-t lefuttatva, csak ráböksz a Start-ra és máris létrehoz a gépeden egy a: meghajtót (ami egyenlőre üres)


    Le kell még tölteni egy DOS image fájlt és ráfűzni a virtuális floppy-ra, letöltheted a fájlt a Bootdisk.com-ról:


    Ha letöltötted a választott image fájlt a CFD control panel első fülön Open/Create... gomb, majd add hozzá:


    Ekkor már jól néz ki a virtuális floppy, de még mindíg kell egy lépés, hogy igazán használható Windows verziód legyen.

    Leave a comment:


  • Kefe
    replied
    Mondhatnám hogy egyszerű, de nem mondom, mert nem az.
    Alapvetően itt le van írva több metódus is, de ha nem csináltál még ilyet, akkor rámehet jónéhány órád, mire összejön a dolog. Spórold meg ezt az időt és csináld meg 10 perc alatt:

    Bootolható, FAT fájlrendszerű USB pendrive készítése 3 lépésben:

    1 - Virtuális floppy meghajtó létrehozása (kihagyhatod ha van floppy a gépeden, ugye hogy nincs)
    2 - a virtuális floppyn létrehozni egy bootolható MS DOS floppy-t
    3 - ennek felhasználásával és HP USB Disk Storage Format Tool segítségével formattálni a pendrive-ot.

    Válaszd ki a legkisebb pendrive-od, 256Mb vagy 512Mb több mint elég, mert úgyis csak 27.4Mb-ra lesz formázva.

    Leave a comment:


  • Vass
    started a topic Bootolható USB pendrive BIOS frissítéshez

    Bootolható USB pendrive BIOS frissítéshez

    Szevasztok, mi a legegyszerübb módja egy bootolható DOS-os USB kulcs készítésnek?
    A szerverem BIOS frissítését szeretném megcsinálni, és a letöltött legfrissebb BIOS flash update DOS-os felületet akar.
Working...
X