Közlemény

Collapse
No announcement yet.

A SUN eltűnhet a süllyesztőben

Collapse
X
 
  • Filter
  • Idő
  • Show
Clear All
new posts

  • A SUN eltűnhet a süllyesztőben

    A hwsw cikke szerint immár tény, hogy az IBM bekebelezi a SUN-t. Egy kis részlet a cikkből:
    ...amennyiben ugyanis az IBM vásárolná meg a céget, az valószínűleg a vállalat nagy részének végét is jelenti egyúttal. A Sunnak alig van ugyanis olyan termékvonala, melynek nincs IBM-es megfelelője, kezdve a SPARC/Solaris üzleti kritikus gépektől az x86-os tömegszervereken és HPC-megoldásokon át a merevlemezes és szalagos tárolókig, infrastrukturális és alkalmazásszoftverekig.
    ...
    Az IBM minden bizonnyal leginkább piacot, technológiát valamint némi fejlesztői erőforrást vásárolna, és középtávon a Sun jelenlegi termékkínálatának nagy részét valószínűleg megszüntetné vagy beolvasztaná saját portfóliójába.
    Én is azt látom logikusnak, hogy egész egyszerüen piacot vesz az IBM.
    Nagyon kíváncsi vagyok, hogy megtartja-e, vagy kisöpri a SUN x86-os szerver vonalát. Jóknak tartom a SUN szervereket és kár lenne értük.
    Kiváncsi lennék, hogy látják a jövőt a sunshop.hu-nál.
    ---
    Saját SEO szkriptek: Camelpark SEO centrum

  • #2
    Inkább a Solaris és SPARC platformok érdekelnek. Nem vagyok biztos abban, hogy ezeknek a továbbfejlesztése prioritás lesz az IBM-nél. Kicsit pikáns továbbá, hogy Solarist értékesít már a HP is, néhány ProLiant verzió Solaris installal is kapható.

    Comment


    • #3
      Sziasztok!

      Nem szabad elfelejteni, hogy a híresztelések még mindig csak egy forrásból érkeztek. Az, hogy mindenki hallgat, szerintem teljesen érthető, ha a hír nem igaz, a Sun nem fog cáfolni, mert akkor legközelebb a hallgatás már mást jelentene, illetve nem tenne jót a kavargó érzelmeknek egy gyors cáfolat (lásd: tőzsde). Ahogy Michael Dell is mondta, az IBM nem cáfol meg egy ilyen hírt, mert napról napra nyerhetnek a versenytársak a Sun kárára (ha épp Sun és IBM szoftver közt kellene döntened a napokban és szoros a verseny - melyiket? van ilyen).

      Azt sem szabad elfelejteni, hogy az internet jó ideje attól hangos, hogy a Sun-nak nem megy jól, a befektetők elégedetlenek Schwartz-al és a hülyeségeivel. Hoppá, milyen befektetők? A nagyhangú kispénzűek. A nagybefektetők köszönik, egyelőre bizakodóak, majd ha nem tetszik nekik, tudni fogunk róla. A nagyobb tulajdonosok egyébként kisebb-nagyobb arányban ugyanazok a bankok és alapkezelők mindkét cég, de mondhatjuk azt, hogy minden Silicon Valley cég esetében (tessék ellenőrizni a Yahoo Finance-en). Szerintem ők akkor nyomnák egy ilyen irányba a Sun-t, ha azt remélnék, hogy attól az egész iparág egy kicsit fellendül, mert ennyire nem akarhatják a 10 dollárjukat papíronként.

      Másrészről viszont tényleg lassan érnek be Schwartz dolgai, bár szép lassan alakul... Az új storage appliance vonallal pl. rögtön összeállt a kép OpenSolaris, ZFS, SSD témában. Aki még emlékszik, most már azt is tudja, miért akarta annyira beperelni a NetApp a Sun-t. De hiába haladnak a dolgok egyrészről, másrészről viszont a Sun a többieknél is nagyobbat bukott a pénzügyi válságon (tradicionálisan erős wall street-i szereplő). A dolog vége borzalmas piaci kapitalizáció, szinte bagóért meg lehet venni egy céget, akinek (egyes korábbi esetektől eltérően) a kiváló R&D mellett még bevétele is van.

      A Sun saját blogjáról törölték az ide vonatkozó hozzászólásokat, de elkaptam néhányat, az első reakció az volt, hogy valami tőzsdehuszár szórakozik, hogy egy kis pénzt keressen, vagy hogy ezzel akarják elterelni a figyelmet az aznapi cloud bejelentésről. Bármi lehet.

      Azt szerintem el lehet felejteni, hogy ha az IBM felvásárolja a Sun-t, akkor majd szépen integrálják a céget, optimalizálják a működést, levágják a felesleget és mindenki boldog lesz. Minek? Szerverük nekik is van, x86 vonalat meg pár éve a kínaiaknak kótyavetélték, most mit akarnának. Storage vonalon a Sun és az IBM egy rakás cuccát ugyanaz az OEM készíti, másik vonalon viszont ott az új Sun Open Storage, az IBM viszont NetApp-ot árul (ez már érdekesebb). MySQL... ettől lehet, hogy gutaütést kapnak néhányan a DB2 sales-nél, kérdés, mennyit ér? Itt a magyarországi IT iparból tudjuk, hogy könnyen tud valaki 1000 Ft kárt csinálni másnak úgy, hogy ő maga csak 2 forintot keres (magyarul értelmetlenül), lehet, hogy itt is ez van?

      Tehát szerintem a legvalószínűbb forgatókönyv, ha bármilyen felvásárlásra sor kerül, hogy szépen kicsontozzák a céget, viszik, ami vihető, aztán hagyják megrohadni. Lesz egy Java-juk, talán viszik a ZFS-t, ilyesmi... a többit felírják a Digital, Cray, SGI mellé.

      Nekem egy túró rudim bánja, ha felvásárolják (ebben fogadtam)

      Comment


      • #4
        Lehet hogy bukod a turó rudit az Intel CEO nyilatkozata alapján.

        Azt mondja, hogy az Intelt is megkereste a SUN meg más vállalatokat is a potenciális felvásárlással kapcsolatban. Igazad van, hogy a jelenlegi SUN kapitalizáció nevetségesen alacsony (persze más vállalatoké is, de ez nem segít a SUN-on) emiatt most igazán "olcsón" meg lehet venni.

        A Solarisra és a SPARCra EOL-t (End Of Life) jósol Paul Otellini ha megtörténik az akvizíció

        Comment


        • #5
          Nic eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Lehet hogy bukod a turó rudit az Intel CEO nyilatkozata alapján.

          Azt mondja, hogy az Intelt is megkereste a SUN meg más vállalatokat is a potenciális felvásárlással kapcsolatban. Igazad van, hogy a jelenlegi SUN kapitalizáció nevetségesen alacsony (persze más vállalatoké is, de ez nem segít a SUN-on) emiatt most igazán "olcsón" meg lehet venni.

          A Solarisra és a SPARCra EOL-t (End Of Life) jósol Paul Otellini ha megtörténik az akvizíció
          A fenti cikkben inkább csak feltételezésekről, találgatásokról, mintsem tényekről van szó.
          Az egyedüli tény talán csak az, hogy a SUN éppen eladó.
          ---
          Saját SEO szkriptek: Camelpark SEO centrum

          Comment


          • #6
            akar meg fogadni valaki?

            Comment


            • #7
              nem feltétlenül dobja ki az IBM, amit vett... még az is előfordulhat, hogy egy zsák dolgot megtart, mert esetleg versenyképesebb a sajátjánál vagy olyan felhasználói bázisa van...
              Rendszergazda blog, Rendszergazda szolgáltatás KKV-knak

              Comment


              • #8
                Cisco

                Szerintem a legjobban a Sun a Cisco általi felvásárlással járna. A cisco -nak van pénze, ellenben nincs szerver technológiája, tehát nem dobna ki semmit. Amit hallani olvasni lehet a neten, a két cég belső elvei hasonlóak, és a sun komoly darabot jelentene a cisconak, tehát az ex-sun -os embereknek lenne beleszólásuk a jövőbe.

                Comment


                • #9
                  de a baj az, hogy megintcsak a pénz beszél... az ibm gondolom jobb ajánltatot tett.
                  Rendszergazda blog, Rendszergazda szolgáltatás KKV-knak

                  Comment


                  • #10
                    Na a deal befuccsolt, miconak igaza lehet, jöhet a turorudi. De nem azonnal!

                    A Sun részvények újra visszaestek (25%-ot, miután az IBM visszavonta az ajánlatát), jöhet az újabb vevő-jelölt, akár a Cisco is.

                    A slusszpoén pedig az lesz, ha az IBM a világ legügyesebb vállalataként a visszaesett részvények miatt az eredeti ajánlatánál is lényegesen olcsóbban kapja meg a Sunt! Én erre is látok esélyt.

                    Comment


                    • #11
                      A tozsdei esemenyek miatt ugyan semmit nem fog lenyegesen olcsobban megvenni. A reszvenyek eleg kis szazaleka forog kinn. A tobbseg nagybefektetoknel van, evek ota ulnek rajtuk, es nem olyan aron jutottak hozza, hogy erdekelne oket, hogy most 6 vagy 8 dollaron all. Nekem azert is gyanus ez az egesz dolog, mert a befektetoknek tobb alkalmuk lett volna valtoztatni, ha nem tetszik nekik valami, kezdve Schwartz-al, viszont epp ellenkezoleg, tobbszor megerositettek, hogy biznak a strategiajaban (ellentetben a kisbefektetokkel, meg a Sun alkalmazottak ugy 3/4 -evel ). Ha csak nem lesz tenyleg millard USD veszteseg (mitol lenne?), ez nem fog valtozni. IMHO.

                      Comment


                      • #12
                        mico eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        A tozsdei esemenyek miatt ugyan semmit nem fog lenyegesen olcsobban megvenni...
                        Nem értünk egyet. Az aktuális stock árfolyam nagyon komolyan befolyásolja a vételi ajánlatot.

                        A mostani hírek szerint már kelleti magát a Sun, hajlandó "sokkal nagyobb rugalmasságot mutatni az ár és a feltételek tekintetében" és tuti, hogy a jelenlegi árfolyam diktálja ezt a "flexibilitást".

                        Most nagyon hasonló a szitu mint a MS - Yahoo esetében, ott nem lett semmi a deal-ből...
                        ---
                        Saját SEO szkriptek: Camelpark SEO centrum

                        Comment


                        • #13
                          ms - Yahoo

                          Igen, mert a yahoo akkor túl sokat kért magáért, most viszont már kelleti magát, és az ms -nek tetszik is a dolog. Én ezért azt tippelem, hogyha nem is teljes felvásárlás, de részlegek eladása / átadása fog történni. Hacsak a piacon lévő másik szereplők közül valaki úgy nem gondolja, hogy itt az edeje piacot venni magának.

                          Comment


                          • #14
                            Mico, buktad a Túró Rudit, végülis az Oracle vásárolja meg a Sun-t:


                            Ez már nem csak üres találgatás, ez végre "bréking nyúz".
                            ---
                            Saját SEO szkriptek: Camelpark SEO centrum

                            Comment


                            • #15
                              Nagyon kíváncsi vagyok, hogy folytatódik-e a MySQL fejlesztése, vagy megy a levesbe...
                              Kár lenne érte, a weben a dinamikus lapok közül a nem Win-es CMSek nagyrésze tutira MySQL-t használ - igaz ingyen, támogatást senki sem vásárol.

                              Comment

                              Working...
                              X